18 червня в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся випуск військових фахівців оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки. Це вже 20-й випуск офіцерів за часів здобуття незалежності нашою державою.

Як зазначив, відкриваючи урочистий захід, перший заступник міністра оборони України Іван Руснак, третій рік поспіль випуски у вищих військових навчальних закладах нашої країни, зокрема й у Національному університеті оборони, відбуваються в особливих обставинах для наших Збройних сил та всього українського народу. Ця відповідальна для випускників подія проходить у надскладний для країни час, коли наша держава, долаючи російську агресію та здійснюючи реформи, реалізує свій європейський вибір.

Читайте також: Курсанти двох військових ВНЗ відпрацювали елементи дій військовослужбовця у бойовій обстановці

? Сьогодні іспит у наших випускників приймає найсуворіший екзаменатор ? антитерористична операція, ? наголосив Іван Руснак. ? У цій новій реальності військова освіта і наука набувають першочергового значення. На кожного слухача, наукового та науково-педагогічного працівника український народ покладає великі сподівання, адже нині у військових навчальних закладах усіх рівнів закладається майбутнє наших Збройних сил, що стоятимуть на сторожі незалежності України та мирного життя її громадян.

Нинішній випуск військових фахівців ? вже другий у 2016 році. 24 лютого у зв’язку з подіями на сході країни відбувся достроковий випуск понад 200 слухачів.

Цього разу армійські лави поповнюють 37 випускників провідного вищого військового навчального закладу заочної форми навчання набору 2013 року. Їм вручено дипломи магістрів.

Диплом з відзнакою отримав кращий випускник оперативно-стратегічного рівня підготовки, виходець із династії військових полковник Сергій Антоненко. Його нагороджено перехідною шаблею часів Богдана Хмельницького. Він звернувся до присутніх від імені випускників 2016 року:

? Захист Батьківщини від російського агресора є нашим основним обов’язком. Ми розуміємо відповідальність перед українським народом за вільне майбутнє нашої країни та відновлення її територіальної цілісності. Глибоко переконані, що отримані нами знання допоможуть нам в будівництві якісно нових Збройних сил, здатних адекватно реагувати на сучасні виклики та загрози.

Читайте також: Усі вступники повинні бути в рівних умовах, – Інна Совсун

Напутні слова та побажання випускникам висловив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-полковник Геннадій Воробйов. Він, зокрема, наголосив, що в університеті слухачі отримали достатньо глибокі знання, але реалізація цих знань на практиці залежатиме виключно від них самих.

? Кожен із вас украй необхідний нашій державі, що веде нерівний бій із надзвичайно потужним і сильним агресором, – сказав Геннадій Воробйов. ? Вірю, що ви, випускники університету, будете завжди вірними нашому девізові “Держава і честь”, пам’яті наших великих предків і Героїв наших днів – офіцерів і рядових, добровольців і волонтерів, наших бойових побратимів, імена яких золотими літерами вписані в історію нашого університету та всіх, хто поклав і сьогодні покладає свої життя на вівтар служіння захисту Вітчизни.

Випускники та гості університету вшанували пам’ять військовослужбовців Збройних сил України, які віддали життя під час проведення АТО, та загиблих у Другій світовій війні. Військовослужбовці поклали квіти до стели Захиснику Вітчизни та пам’ятника-погруддя Двічі Героя Радянського Союзу генерала армії Івана Черняховського.

Завершився урочистий захід виголошенням офіцерами клятви випускника, прощанням з Бойовим прапором і проходженням урочистим маршем стройовим плацом.

***

Символічно, що випуск слухачів відбувся в дні відзначення 110-ї річниці від дня народження Івана Даниловича Черняховського, славетне ім’я якого носить університет. До того ж, саме 18 червня виповнилося 102 роки від дня створення Національного університету оборони України. Від Миколаївського артилерійського училища, створеного у 1914 році, виш пройшов довгий і тернистий шлях реформувань і перетворень. Протягом століття тисячі офіцерів проходили тут навчання. Сьогодні заклад продовжує славетні традиції і готує фахівців для Збройних сил України та інших військових формувань, а також правоохоронних органів і збройних сил іноземних держав.

Інформація Міністерства оборони України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *