16-річна переселенка з Луганської області Валерія Гавриленко, яка проживає в Дніпрі, виграла поїздку на скаутський відпочинок у Бразилії

Проект “Скаути для України” організували бразильці, які емігрували з України. Стартував він влітку 2015 року. У ньому взяли участь понад 500 дітей переселенців зі сходу нашої країни віком від 12 до 17 років.

YUliya-Bojko-267x300 8 вересня 2015 року в нас у Дніпрі відбулася перша зустріч з дітьми, – зазначила координатор проекту “Скаути для України” в Дніпропетровському регіоні Юлія Бойко. – У ній взяли участь 32 дитини переселенців із зони АТО. Ми вручили їм канцтовари, привітали з початком навчального року. Взимку відсвяткували з хлопцями Новий рік і День святого Валентина. Потім запросили їх у літні скаутські табори. Останнім етапом став відбір для участі в розіграші безкоштовної поїздки до Бразилії.

У рамках проекту школярі повинні були написати есе на тему “Що таке світ?”. Також важливою умовою була висока успішність. У конкурсі перемогли дві юні українки – 16-річна Валерія Гавриленко від Дніпропетровської області й учасниця від Миколаївської області.

Лера приїхала до Дніпра в червні 2014 року. Дівчинка вступила до математичного класу 31-ї школи. У своєму есе вона написала про все, що пережила за час перебування в зоні АТО.

Перемога в проекті стала для мене несподіванкою, – зізнається Лера. – Про нього я дізналася від друзів й одразу вирішила взяти участь. Усі його етапи були дуже цікаві та хвилюючі. Ми виїжджали в ліс, розпалювали там багаття, спали в наметах, спілкувалися, вчилися виживати в екстремальних умовах і дикій природі.

30 червня дівчина вилітає до Бразилії, звідки повернеться 20 липня. Учасниці проекту три тижні житимуть у сім’ях емігрантів з України, небайдужих до долі своєї батьківщини.

YUrij-Galetskij-278x300– Це прекрасний спосіб дізнатися більше про місцеву культуру та побут бразильців, – каже керівник обласної організації скаутів Юрій Галецький. – Для наших дівчат такий досвід стане першим. А школярки, у свою чергу, розкажуть про те, що їм довелося пережити під час перебування на сході України.

Представники скаутської організації в Дніпропетровській області відзначають, що щорічно проводять різні конкурси для дітей від 11 років і молоді.

Джерело: Наше місто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *