Школярі перейдуть на дванадцятирічну систему навчання з 2018 року, нинішні учні закінчать школу за одинадцятирічною системою. Про це журналістам у суботу повідомила міністр освіти і науки України Лілії Гриневич, передає кореспондент УНН.

Гриневич ЛилияБудуть нові стандарти змісту цієї освіти і нової української школи. Будуть презентовані методики викладання такої школи… І хочу сказати, що на території Європи „одинадцятирічка“ залишилася тільки в Росії, Білорусі й Україні, тобто ті три країни, які ще транслюють оцю пострадянську школу, орієнтовану виключно на знання. Так от, перший рік запровадження такої нової української школи буде у 2018-2019 навчальному році, підуть діти до першого класу. І орієнтовно 12-й клас ми отримаємо у 2029-2030 навчальному році. Тому ті, хто сьогодні розповідає, як дорого для України запровадження дванадцятирічки, насправді або некомпетентні і не розуміють, яким чином діятиме план запровадження цієї школи. Тому що ми переконані, що у 2029-2030 році, коли є орієнтовні горизонти нашого можливого входження до ЄС, фінансово-економічна ситуація України повинна бути краща. Окрім того, якщо ми хочемо будувати інноваційну економіку і якщо ми хочемо, щоб наші громадяни були конкурентоспроможними у європейському просторі, ми змушені давати їм якісну вищу освіту”, — сказала Лілія Михайлівна.

Також вона зазначила, що в розробці нової української школи беруть участь активно польські фахівці, тому що вони пережили якраз цей трансформаційний процес від школи, орієнтованої на репродукцію знань, до школи, орієнтованої на компетентності. Також залучені фахівці з інших країн.

Л.Гриневич наголосила, що нинішні школярі закінчать школу за одинадцятирічною системою. “Я хочу сказати, що 12 рік вводити в цій традиційній школі, яка є сьогодні, ніхто не буде, тому що ця школа перевантажена теоретичною інформацією і репродуктивними методами навчання, коли дитина має багато завчити чогось і просто відтворити, щоб потім забути. Для нас така школа вже втрачає свою актуальність у інформаційну добу, коли знання примножуються. Тому, коли ми говоримо про нову українську школу, то основна її риса полягає в тому, що вона буде орієнтована не на обсяг якоїсь інформації, яку дитина повинна засвоїти за час здобуття загальної середньої освіти, а на формування ключових компетентностей для життя”, — зазначила Л.Гриневич.

Джерело: www.unn.com.ua

Один коментар до “Українські школярі перейдуть на 12-річну систему навчання з 2018 року”
  1. Дуже б хотілося, щоб цього разу вийшло краще ніж при першій спробі переходу на 12-річну освіту. Моя донька поступила до 1-го класу у 2001 році і повинна була навчатися 12 років. За весь час навчання у нас не було жодного нормального підручника. Частину матеріалів “розмножували” батьки, частину вчителі давали конспектами. По деяких предметах була 2 підручника, бо частина матеріалу по новій програмі була в одному, частина – в іншому. А після чергової зміни влади і керівництва міністерства освіти виявилося, що цей перехід “був помилкою “. Одинадцятий рік навчання дитини у школі я пам’ятаю як страшний сон, бо дворічну програму “втискували” в один рік. Донька збиралася поступати в ВНЗ, а засвоїти весь матеріал просто не було часу. В результаті останні теми з математики я їй пояснювала, коли вона вже навчалася на 1 курсі – в школі просто не встигли розтулмачити, як слід.
    Плани – це дуже добре, а чи є матеріальна база для їх реалізації?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *