Із 29 червня по 1 липня 2016 року на базі Херсонської академії неперервної освіти відбувся перший триденний семінар-тренінг із підготовки тренерів для керівників шкіл і вчителів. Тренінг став першим заходом у рамках швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», що впроваджуватиметься в області до кінця 2018 року.

Учасники семінару-тренінгу – 20 науково-педагогічних працівників КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», – будуть впроваджувати навчальні програми та модулі з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) на курсах підвищення кваліфікації всіх категорій слухачів, починаючи з 2017 року. У рамках реалізації проекту в Херсонській області також передбачається проведення низки семінарів-тренінгів, науково-практичних комунікативних заходів.

Відкриваючи захід, Анатолій Миколайович Зубко, професор, ректор КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», наголосив на актуальності формування навичок щодо розвитку громадянських компетентностей у керівників і вчителів української школи.

Під час тренінгу в онлайн-режимі відбулося спілкування учасників семінару з Рольфом Голлобом, керівником швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», співголовою Центру міжнародних освітніх проектів Цюріхського педагогічного університету (Швейцарія). «Сьогодні саме школа має стати осередком розвитку громадянського суспільства та демократії не лише в Україні, а й в інших країнах Європи та світу. Це той досвід, який Швейцарія здобувала понад 100 років, і тепер радо поділиться ним з українцями», – зазначив він.

Читайте також: Перший форум «Кліматична освіта – 2016» запрошує до участі

Під час семінару учасники розробляли механізми формування демократичної культури, демократичного врядування в навчальному закладі, розвитку громадянських компетентностей учнів і вчителів.

Довідково

За час реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» з 2014 по 2016 рік було підготовлено понад 140 майстер-тренерів для системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників, державних службовців і представників органів місцевого самоврядування. Курси та модулі в пілотних областях проекту – Київській та Одеській – пройшло понад 8 тис. керівників шкіл, учителів різних дисциплін, методичних працівників і керівників освіти. У 2016 році модулі з формування та розвитку громадянських компетентностей впроваджено в систему підвищення кваліфікації держслужбовців і представників місцевого самоврядування у 23 областях України. За перші місяці підготовку вже пройшли понад 10 тис. осіб. Також проектом було перекладено, видано та розповсюджено понад 6 тис. посібників Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і освіти з прав людини. Всі матеріали знаходяться у вільному доступі на сайті проекту www.doccu.in.ua, а також на сайтах партнерських інституцій, онлайн-бібліотеках та на порталі Ради Європи.

Валентина Полторак, менеджер DOCCU

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *