Студентка 5 курсу факультету обліку і фінансів Житомирського державного технологічного університету Марина Максимчук із 7 березня по 30 червня навчалася в University of South Bohemia (м. Чеське Будейовіце, Чехія) на економічному факультеті.

Туди дівчина вирушила в рамках програми “Erasmus”, а після повернення до Житомира поділилася враженнями від закордонної освіти.

“Навчання в нас проводилося англійською мовою, і оскільки це була моя перша поїздка за кордон, то знадобився певний час для адаптації до іноземної мови, валюти, середовища, – розповідає студентка ЖДТУ Марина Максимчук. – Пари були розкидані  протягом дня,  тому були  заняття і на 10-ту годину ранку, і на 17-ту годину. Електронні матеріали та домашнє завдання до предметів були розміщені на так званому Стагі – внутрішньому веб-сайті університету.

На території університету розташовані гуртожитки, бібліотека, їдальня та факультети. Кожному студенту надається гуртожиток. Я проживала в гуртожитку з росіянкою, пізніше познайомилася зі студентами з України, Росії, Білорусі, а також з Франції, Індії, Португалії, Іспанії, Латвії, Перу, Німеччини.

Університетська триповерхова бібліотека – моє найулюбленіше місце, всі необхідні книги для навчання є в наявності і не в одному екземплярі, є вільний доступ до інтернету.

На території університету є спортивний майданчик, у вільний час можна пограти в теніс, баскетбол.

Місто Чеське Будейовіце невеличке за розміром (населення налічує менше 100 тисяч осіб), але дуже затишне, а чеський народ привітний до іноземців.

Однак проблематичним є те, що загалом чехи не розмовляють англійською мовою. У такому випадку можна сміливо питати дорогу в чехів українською, бо українська і чеська мови дуже схожі”, – додає Марина.

Прес-служба Житомирського державного
технологічного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *