Напередодні улюбленого українцями стародавнього свята Івана Купала, ввечері 6 липня, на березі річки Красна біля міста Кремінна, що на Луганщині, вперше відбувся обласний Фестиваль української народної іграшки та гри. 

Тисячі гостей з усіх районів і міст області долучилися до цього дивовижного дійства, національних традицій, обрядів, української культури. На захід завітав і голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

th«Це свято ми проводимо для відродження, розвитку та збереження української народної культури, що буде завжди об’єднувати нас навколо любові до України. Я впевнений, що незабаром настане час, коли в цьому святі братимуть участь і луганчани, які сьогодні проживають на тимчасово окупованих територіях», – наголосив керівник області.

У фестивалі взяли участь аматорські та професійні творчі колективи, народні майстри декоративно-ужиткового мистецтва, які від щирого серця дарували своє мистецтво всім присутнім. До майстер-класів із виготовлення ляльок-мотанок і плетеної іграшки, ляльки-травниці та глиняної іграшки, пальчикової іграшки, петриківського розпису, плетіння вінків та вовноваляння могли долучитись усі охочі.

Читайте також: Спрощена процедура вступу до ВНЗ доступна всім абітурієнтам із Донбасу, – МОН

Активними учасниками фестивалю стали маленькі жителі області, які разом з батьками занурювалися в яскравий світ народної творчості.  Для дітлахів була розгорнута одночасна робота ігрових майданчиків, де були представлені обрядові, хороводні народні ігри, театралізовані та сюжетні програми, побутово-народні ігри, ігри-забави та ігри-атракціони.  Переможці ігор отримали  призи та подарунки.

За матеріалами Луганської обласної
військово-цивільної адміністрації

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *