Цього року масштаб проблеми із затримкою видачі дипломів вищими навчальними закладами суттєво зменшився. Зі свого боку МОН зробило все, щоб дипломи були вчасно, але якщо в якихось навчальних закладах документи досі не видали випускникам, вони можуть звернутися до міністерства по допомогу. Про це розповіла перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун під час прес-конференції на тему «Особливості вступної кампанії – 2016».

За словами першого заступника міністра, ще минулого року з метою збільшення прозорості процесу замовлення документів було здійснено перехід на нову модель, і тепер університети самі виготовляють дипломи про вищу освіту. Окрім того, ці дипломи стали дешевшими і для університетів, і для випускників – вартість диплома не може перевищувати 2 неоподатковувані мінімуми доходів громадян. Тому загалом ця модель виправдала себе.

Зараз роль Міністерства освіти і науки у своєчасній видачі дипломів полягає в акредитації напрямів (спеціальностей) у вищих навчальних закладах і своєчасній видачі сертифікатів про акредитацію. За результатом отриманого сертифіката про акредитацію, університет має право виготовляти дипломи та видавати їх випускникам.

Сьогодні всі сертифікати про акредитацію напрямів (спеціальностей), акредитовані станом на 06.07.2016, виготовлені і доступні для отримання вищими навчальними закладами.  Виготовили сертифікати про акредитацію в дуже стислі терміни – за два дні, хоча в попередні роки друк здійснювався до трьох тижнів.

Таким чином, якщо випускнику не видають диплом – проблема на рівні відповідного вищого навчального закладу. Причини затримки можуть бути різні, у попередні роки вельми поширеною була практика зловживань університетами своїм службовим становищем.

“Таке відбувалося й у минулі роки. Університет замовляв диплом, а після цього відмовлявся видати його випускнику бакалаврської програми, мотивуючи це тим, що: «ми віддамо його вам, коли ви вступите до нас на магістратуру». Це такий спосіб утримати у себе випускників бакалаврської програми, щоб вони не пішли на магістратуру чи на програму підготовки спеціаліста до іншого вищого навчального закладу”, – пояснює Інна Совсун.

Також вона зазначила, що у разі, якщо ВНЗ не видає випускнику диплом, – треба телефонувати безпосередньо до міністерства. Отримавши відповідну інформацію, керівництво МОН звертатиметься до вищого навчального закладу з вимогою виконати законодавство і видати документ.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

7 коментар до “Якщо ВНЗ не видає випускнику диплом, треба телефонувати безпосередньо до МОН, – Інна Совсун”
  1. Навчаюся в БНАУ на 4 курсі. Сьогодні зробили оголошення про те, що дипломи (тим хто на бюджеті), видадуть тільки в разі, якщо ми принесемо довідку про працевлаштування по професії, або ж якщо заплатимо гроші за всі чотири роки навчання як за контракт. Аргументують тим, що така практика поширена у всіх ВНЗ України. Підскажіть, що робити в такому випадку

  2. Мені колись не видали диплом молодшого спеціаліста, закінчив коледж на відмінно. В мене його досі немає. Мотивували це тим, що я повинен мати роботу за спеціальністю та направлення від працедавця. Підкажіть будь ласка що робити в цьому випадку?

  3. В НУ “Одеська юридична академія” також не видали диплом до цього часу, хоча вступна кампанія тільки до 25 липня і ніхто не може точно сказати, коли диплом буде. Дзвонила на гарячу лінію МОН, поки що і це нічого не дало. В МОН говорять, що Одеська юридична академія запевнила, що дипломи вже готові. Може і готові, але видавати їх ніхто не спішить. Як можна жити в такій країні? На кожному кроці безлад і безвідповідальність! Куди ще звертатись в такій ситуації?

  4. В Одесской государственной академии строительства и архитектуры диплом не выдают. И отказываются назвать дату вручения, объясняя данную ситуацию “Завтра скажем, когда будем выдавать” и так каждый день. Декан факультета Экономики хамит. Благодаря данной проблеме я не имею возможность подать документы в другой ВУЗ для получения первой научной степени (Магистр). Может пора что-нибудь да сделать с этим беспорядком? Или тут тоже Путин виноват?

  5. Университет ХНУГХ. Также говорили что 30 июня они уже пришли. Сейчас такая ситуация: деканат не может назвать точной даты выдачи диплома. Ежедневно звоню в приёмную деканата, в ответ звоните завтра или послезавтра. Сегодня сообщили что нету проректора поэтому они ничего не знают. Что самое интересное студенты учившиеся по другим направлениям уже в течении недели получают дипломы. Мне же говорят ” Где то через неделю, срок приёма у нас с 12 числа”. Я не планирую поступать к ним, они это прекрасно знают. Подскажите что делать? Диплом нужен срочно.

  6. В мене наразі така ситуація, диплом не видають, хоча минулого тижня казали що він вже є. “Посилають” з кабінету в кабінет, а результат нульовий. Телефонувала в МОН, там дали номер, який не відповідає. Жахлива в нас ситуація з видачею дипломів і вирішенням даної проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *