У 2016 році держзамовлення для вишів, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки України, становитиме 245 тисяч осіб, серед них орієнтовно 217 тисяч – обсяг місць на денну форму навчання. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич  під час прес-конференції на тему: «Особливості вступної кампанії – 2016».

Загалом, держзамовлення цьогоріч було збільшене на 12,3 %. Підвищення, насамперед, стосується технічних та аграрних спеціальностей, а також вищих навчальних закладів, які підпорядковуються Міноборони та МОЗу. Лілія Гриневич наголосила, що потреба у військових та медичних кадрах викликана об’єктивними причинами – військовим конфліктом на території України.

Держзамовлення для вишів, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки України, було зменшено на 6 %  порівняно з минулим роком. Це скорочення передусім викликане зниженням кількості школярів. Так, за даними Державної служби статистики,  кількість випускників, які отримали атестат про повну загальну середню освіту в 2016 році – без урахування окупованих та непідконтрольних територій, – скоротилася приблизно на 7 % (на 18 тисяч осіб).

“Таким чином, складається ситуація, що орієнтовно 50 % випускників шкіл зможуть претендувати на місця за кошти бюджету. Це достатньо оптимістична інформація для наших абітурієнтів, для них є реальний доступ за конкурсом до вищої освіти, і для нас найголовніше, щоб цей конкурс був справедливим”, – зазначила Лілія Гриневич.

Збільшення частки держзамовлення на технічні спеціальності, зокрема ІТ, міністр освіти і науки пояснила розвитком високотехнологічного бізнесу в Україні.

“Ми сьогодні маємо працювати “на  виріст”, адже ті абітурієнти, які вступають цього року, вийдуть на ринок праці через 5 – 6 років. Це означає, що, якщо ми обираємо інноваційний розвиток економіки і визначили пріоритетні сфери для себе – кластери економіки, які  мають годувати Україну, ми повинні готувати фахівців для цих кластерів уже сьогодні”, – наголосила Лілія Гриневич.

Крім того, вона зазначила, що зараз одне з базових завдань МОН у рамках реформування вищої освіти – підвищити якість підготовки фахівців.

“Високотехнологічний бізнес в Україні сьогодні заявляє, що їм не вистачає фахівців з адекватною підготовкою. Роботодавцям потрібні працівники не лише з технічною освітою, а й зі знанням іноземної мови, щоб вони вміли працювати з людьми. Тобто є ціла низка інших додаткових вимог до випускників. Зараз ми працюємо над новими стандартами вищої освіти, які мають це врахувати”, – зауважила Лілія Гриневич.

Читайте також: Які нововведення зроблять вступ-2016 більш справедливим, розповіла Лілія Гриневич

Також вона привернула увагу до того, що цього року було введено низку новацій, які дадуть змогу зробити вступ до вишів більш справедливим і прозорим.

Зокрема, це стосується переходу на електронну систему подачі документів, що дасть змогу не лише прибрати черги біля приймальних комісій, а й технічно забезпечити адресність держзамовлення. Так, відтепер кількість місць держзамовлення в університеті коригуватиметься залежно від його популярності у студентів із вищими балами ЗНО.

 Довідково

6 липня відбулося засідання уряду, на якому було прийнято постанову “Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2016 році”, що визначило обсяг держзамовлення на 2016 рік для вищих навчальних закладів. Зoкремa, oбсяг прийoму держзaмoвлення нa підгoтoвку фaхівців зa oсвітньo-квaліфікaційним рівнем «Мoлoдший спеціaліст» визначений нa рівні 67,5 тис. oсіб, «Бaкaлaвр» – 90,7 тис., «Спеціaліст» – 42,9 тис., «Мaгістр» – 60 тис. Також прийнятий документ визначає обсяг держзамовлення на аспірантуру та докторантуру в 2016 році – 4,6 тис. та 493 бюджетних місць відпoвіднo. Нa нaвчaння зa рoбітничими спеціaльнoстями зa держзaмoвленням планується прийняти 11,6 тис. учнів.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *