Державне замовлення на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст” у 2016 році збільшено на 10 %, таке рішення Міністерство освіти і науки України прийняло у зв’язку з невизначеною ситуацію з фінансуванням замовлення для професійно-технічних закладів на місцях. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції на тему: «Особливості вступної кампанії – 2016».

img-0013-08.07.2016.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a8596“Усім добре відомо, що ми зараз маємо проблеми на місцях із фінансуванням професійно-технічних навчальних закладів, і, якщо на місцях трапиться ситуація, що буде зменшено регіональне замовлення, то набір на молодшого спеціаліста може відкрити можливості для дев’ятикласників здобувати освіту далі”, – пояснила Лілія Гриневич.

Слід зазначити, що наразі після дев’ятого класу, окрім професійно-технічних закладів, дитина також може вступати до вищих навчальних закладів першого та другого рівня акредитації для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”.  Це спричинено тим, що в цих закладах є можливість одночасно навчатися за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста і програмою повної загальної середньої освіти.

У 2016 році здійснюється останній набір на молодшого спеціаліста. Така зміна викликана поступовим впровадженням Закону “Про вищу освіту”, в якому передбачено триступеневу систему: бакалавр, магістр і доктор філософії.

“Зараз ми працюємо над новою редакцією закону “Про професійну освіту”, за цим законом молодший спеціаліст належатиме до вищої професійної освіти”, – пояснила Лілія Гриневич.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “Останній набір. Держзамовлення на молодшого спеціаліста збільшено на 10 %”
  1. Не совсем ясно -при поступлении в мединститут писать бакалавр или магистр или……это требуется в заявлении

    1. Зверніться, будь ласка, на гарячу лінію МОН «Вступна кампанія-2016» за телефонами:
      стаціонарний номер: (044)-481-32-15;
      мобільний номер: 068-951-25-13.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *