11 липня загалом на вступ до вищих навчальних закладів України абітурієнти подали 99 тисяч 937 заяв в електронному та паперовому вигляді. Таку статистику прес-службі МОН надало державне підприємство “Інфоресурс”, що забезпечує роботу єдиної державної електронної бази з питань освіти.

За даними ДП “Інфоресурс”,  у перший день вступної кампанії було подано 51 тисячу 926 заяв онлайн. Серед них 47 тисяч 934 заяви на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”, 3 тисячі 574 заяви на магістратуру та 5 тисяч 859 заяв на “спеціаліста”.

Оскільки в перший та останній день вступної кампанії традиційно документи  на вступ подає більша кількість абітурієнтів, 11 липня доступ на сайт для подачі заяв онлайн був частково обмежений, тому не всі охочі змогли одразу завантажити свої документи. Нагадуємо, що подати заяву онлайн можна до 27 липня, тому кожен встигне завантажити свої документи в нормальному режимі.

Важливо зазначити, що цього року системою «Подання заяв в електронній формі» можуть скористатися в повній мірі тільки вступники, які мають атестат про повну загальну середню освіту та сертифікат ЗНО 2016 року і бажають вступити на денну форму навчання за ступенями молодший бакалавр, бакалавр (магістр і спеціаліст медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань).

Таким чином абітурієнти, які не підпадають під ці критерії – деякі категорії пільговиків, вступники на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст (повністю), магістр та спеціаліст (за більшістю спрямувань), – подавали свої документи в паперовому вигляді до приймальної комісії. Дані про ці заяви також заносяться до єдиної державної електронної бази, але не вступниками, а членами комісії вишу.

Так, станом на 11 липня було подано 48 тисяч 011 паперових заяв. Серед них 5 тисяч 306 заяв на бакалаврат, 7 тисяч 441 заява на магістратуру та 5 тисяч 441 заява для вступу на “спеціаліста”. Оскільки подати документи на “молодшого спеціаліста” можна було виключно у паперовій формі, 11 липня за такою формою  їх було подано найбільше – 29 тисяч 823 заяви.

Нагадуємо, що подати заяву онлайн можна з 11 по 27 липня  на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти Міністерство освіти і науки України.

Кожен абітурієнт в 2016 році зможе подати 15 заяв на 5 різних спеціальностей до будь-якого університету за власним вибором. Також цього року, як і в минулого, діятиме система “пріоритетності”. За цією системою абітурієнт повинен проранжувати усі свої заяви, незалежно від того, до яких університетів він подає документи, від 1 до 15-ти, де 1 – це найвищий пріоритет заяви, а 15 – найменший пріоритет.

На сайті МОН розміщено документ з типовими запитаннями щодо вступної кампанії 2016 року, а також відповідями на них.

У разі виникнення додаткових запитань звертайтеся на гарячу лінію МОН «Вступна кампанія – 2016» за телефонами:
стаціонарний номер: (044)-481-32-15; мобільний номер: 068-951-25-13.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *