У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулося урочисте вручення дипломів та свідоцтв про успішне завершення навчання іноземним студентам.

Цього року документи про навчання отримали 74 бакалаври, спеціалісти й магістри з Туркменістану, Азербайджану, Китаю, Узбекистану, Таджикистану, Сирії, Палестини, Нігерії, Росії, Іраку, Анголи, Йорданії, Екваторіальної Гвінеї. Посвідчення про закінчення підготовчого відділення отримали восьмеро студентів з Азербайджану, Китаю, Індонезії, Зімбабве, Марокко, Конго.

У традиційній церемонії випуску іноземних вихованців узяли участь проректор із науково-педагогічної роботи в сфері міжнародного співробітництва ДНУ, професор Михайло Дяченко, начальник відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн і академічних обмінів Геннадій Онищенко та фахівці цього відділу, доцент кафедри перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців Олена Шкурко, завідувач кафедри банківської справи, професор Олена Шевцова.

Викладачі, які працювали з іноземними студентами, зазначали, що день вручення дипломів і радісний, і сумний водночас, тому що з багатьма студентами змушені розлучатися, бажали всім професійного й особистісного зростання, вітали з виходом у доросле життя. Михайло Дяченко відзначив, що радий бачити у гарному настрої випускників, і побажав насамперед успішної кар’єри на батьківщині: «Хоч би ви перебували, завжди пам’ятайте, що ви – випускники ДНУ – одного з найстаріших і найпрестижніших ВНЗ України. Сьогодні ви влилися до тритисячної когорти випускників-іноземців ДНУ з 60-ти країн світу, стали дипломованими спеціалістами, і впевнений, успішно побудуєте своє майбутнє».

dnipro-12072016-1.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a8631

Геннадій Онищенко наголосив, що за роки перебування в ДНУ іноземних студентів між ними й викладачами встановилися стосунки, як між батьками й дітьми. «Пам’ятаю ваш розгублений погляд, коли ви тільки приїхали навчатися до нас, і потім, через півроку, ви стали впевненими, а ваші очі горіли вогнем знань, – згадував Геннадій Анатолійович. – Хай ці дипломи принесуть вам матеріальне заохочення. Все, що ви отримали в університеті хорошого, передавайте своїм друзям і знайомим».

Сьогодні в університеті найбільше студентів-іноземців навчається на факультеті міжнародної економіки; суспільних наук і міжнародних відносин; української й іноземної філології та мистецтвознавства; фізики, електроніки та комп’ютерних систем; економічному факультеті, а також на юридичному та факультеті біології, екології та медицини.

Гульміра Джуманазарова з Туркменістану чотири роки навчалася на англійському відділенні факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства – в Україні дівчина вирішила здобути другу вищу освіту, а на батьківщині здобула фах філолога своєї рідної мови та літератури – туркменської. «Велике бажання вивчати іноземні мови привело мене до ДНУ, – розповіла Гульміра. – Мій брат теж, до речі, навчається в Дніпропетровську. На мою думку, навчання в ДНУ повністю відповідає світовим стандартам. Жодного разу не пошкодувала, що обрала цей ВНЗ. Іноземним студентам, які б хотіли навчатися за кордоном, я рекомендую Україну. Хочу відзначити, що у своїй групі я єдина іноземна студентка, всі інші – українці, але в такому гостинному середовищі жодного разу не відчула, що я іноземка. Рада дружнім стосункам між Туркменістаном та Україною і бажаю подальшого процвітання у взаєминах наших країн».

Китаянка Лі Мен чотири роки опановувала в ДНУ російську філологію. «В Україні навчається мій хлопець, до того ж, я чула, що ваша країна спокійна, – обґрунтувала вибір країни для навчання дівчина. – На батьківщині планую працювати перекладачем. В Україні підтримую дружні стосунки зі своїми співвітчизниками, у вільний час ми готуємо китайські гострі страви, особливо любимо пельмені. На пошану місцевих традицій відзначаємо український Новий рік, Різдво».

Читайте також: Останній набір. Держзамовлення на молодшого спеціаліста збільшено на 10 %

Бакалавр факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем Тимур Абдуллаєв приїхав до України з Таджикистану за порадою батьків: «Коли тільки приїхав, було дуже страшно одному, без батьків. За чотири роки багато чому навчився, полюбив цю країну. Тепер не хочеться їхати звідси – звик, тут хороші люди, знайшов багато друзів серед своїх співвітчизників та українців. Щоб ми стали гарними фахівцями, викладачі пояснювали навчальний матеріал легко й доступно, тож вдячний їм за знання і за той час, який вони на мене витратили». Юнак розповів, що навчався за державні кошти, і, згідно з договором між країнами, найближчі два роки працюватиме на батьківщині у сфері телекомунікацій, оскільки отримав фах інженера зв’язку. Тимур разом із друзями-таджиками, щоб не дуже сумувати за батьківщиною, відзначає традиційні свята, як, наприклад, релігійний Рамадан чи Науруз (Новий рік), на вихідних юнаки часто разом готують плов.

Після урочистої церемонії на студентів-іноземців очікувало пам’ятне фотографування біля головного корпусу університету.

Інформаційно-аналітичне агентство ДНУ ім. О.Гончара

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *