Федеральний міністр освіти і досліджень Німеччини наголосила, що наразі Україна перебуває в надзвичайно складній ситуації і потребує підтримки німецьких науковців. Про це йшлося 12 липня в Берліні під час зустрічі федерального міністра освіти і досліджень Німеччини Йоганни Ванки з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

Зустріч відбулася в рамках конференції з питань українсько-німецького співробітництва у сфері освіти і науки “German-Ukrainian Dialogue: Prospects for Education and Science”. Це перша зустріч освітянських міністрів двох країн за всю історію незалежної України.

«Ми розуміємо, що для України надзвичайно важливим є досягнення стабільності. Тоді вона буде в змозі розгорнути політику відновлення. Очевидно, що після анексії Криму та початку збройного конфлікту на сході України їй треба вкладати додаткові кошти у безпеку та оборону, і, відповідно, на освіту і науку залишається менше грошей. Хоча німецькі науковці і сьогодні підтримують контакти з Україною, я закликаю їх, а також німецькі наукові інституції, посилити, наскільки це можливо, співпрацю з Україною», – зазначила федеральний міністр науки і досліджень Німеччини Йоганна Ванка.

Міністр освіти і науки України висловила свою вдячність німецькій колезі за підтримку і зауважила, що мир в Україні є ключовою умовою розвитку всіх сфер суспільства, особливо освіти і науки.

«Для нас неймовірно значущою є позиція Німеччини щодо ситуації в Україні. Нетерпимість до агресії Російської Федерації, нетерпимість до анексії Криму та незмінність позиції Німеччини щодо санкцій – важливі для нас сигнали. Зараз ми намагаємося втримати ситуацію в усіх сферах, зокрема в освіті та науці, а також добитися миру, щоб наша країна у самому центрі Європи в ХХІ столітті перестала щодня втрачати життя людей», – зазначила Лілія Гриневич.

Конференція з питань українсько-німецького співробітництва у сфері освіти і науки “German-Ukrainian Dialogue: Prospects for Education and Science триває з 11 до 13 липня 2016 року в Берліні. Під час заходу члени української делегації, до якої увійшли представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, українських університетів і незалежних наукових інституцій, обмінюються досвідом із німецькими колегами та відпрацьовують конкретні форми співробітництва. Представники України також візьмуть участь у засіданні білатеральної групи з науково-технічного співробітництва між Німеччиною та Україною.

Довідково

15 квітня 2016 року по 3 червня 2016 року Міністерство освіти і науки України та Федеральне Міністерство освіти і досліджень Німеччини проводили прийом заяв на конкурс спільних україно-німецьких науково-дослідних проектів для реалізації у 2017 – 2018 роках.

Конкурс був відкритий для наукових організацій, науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ і підприємств обох країн за пріоритетними напрямами:

біотехнології;
технології з ефективного використання ресурсів та енергії, сталі екологічно чисті технології;
наукові дослідження у сфері охорони здоров’я та медичної техніки;
інформаційні та комунікаційні технології;
нанотехнології, нові матеріали і технології виробництва.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу