15-16 серпня у рамках Всеукраїнської акції  «Нові стандарти – нова школа» полтавська земля гостинно приймала освітян Сумської області, представники 12 районних та міських відділів освіти якої побували у 15 районах Полтавської області.

Надвичайно високу оцінку під час відвідування Карлівської загальноосвітньої школи № 4 та спілкування з педагогічним колективом дали гості  «Школі здоров’я», що включає в себе специфічне освітнє середовище (відповідно обладнані класні кімнати, зони відпочинку та психологічного розвантаження в коридорах, ігрові кімнати, кабінет ароматерапії, кімната духовності, тренажерні зали, фітобар тощо), спеціальні методичні підходи до організації навчального та виховного процесу, своєрідну систему методичної роботи, відповідає сучасним вимогам і є надзвичайно важливою для здоров’я дітей.

Зацікавила гостей система організації навчально-виховної роботи з дітьми передшкільного віку, що базується на взаємозв’язках із загальноосвітніми навчальними закладами ДНЗ № 5 «Берізка» м. Карлівки. Напрацювання Карлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 «Школи здоров’я» та Карлівської гімназії імені Ніни Герасименко з питання «Формування графічних навичок письма першокласників у зошитах в одну лінію», запровадження інноваційних технологій в початковій освіті цього закладу, на глибоке переконання сумчан, заслуговують на детальне вивчення та запровадження на теренах Тростянецького району.

Члени делегації відділу освіти Глухівської міської ради відзначили ефективність проведених днів відкритих дверей для майбутніх першокласників у навчальних закладах м. Миргорода, де відбулися цікаві презентації, виставки виробів учнів початкових класів, тренінги з майбутніми першокласниками та їх батьками. Справжньою знахідкою став загальноміський конкурс «Урок року» серед учителів початкових класів міста. Зацікавила глухівських колег ідея проведення загальноміського свята «Я – школярик».

Вчителями початкових класів Шосткинського району впроваджуються прогресивні програми та технології навчання. Надзвичайно цікавою виявилася система роботи за педагогічними технологіями «Навчання в русі», «Сидячи – стоячи» та нетрадиційний підхід до навчання образотворчому мистецтву. На думку сумчан, заслуховує на увагу широкого загалу педагогів-початківців авторський проект «Школа повного дня» та система роботи психологічної служби району.

Загалом сумська делегація відзначила належний рівень підготовки загальноосвітніх навчальних закладів обласного центру до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, а також ефективність організаційно-управлінських та методичних заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації педагогів, своєчасну підготовку матеріальної бази початкової школи, у тому числі до вивчення іноземної мови та інформатики, використання учителями початкових класів інформаційно-комунікаційних технологій.

Такі зустрічі – дієва форма обміну досвідом. Вони дають можливість живого іщирого спілкування, пошуку нових найбільш ефективних шляхів модернізації освітнього простору.

Продовженням подальшої співпраці стане приїзд до Полтави делегації заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів м. Суми, з якими охоче поділяться своїми напрацюваннями полтавські освітяни.

За підсумками візиту, педагоги обох областей висловили спільну думку, що запроваджена Міністерством акція «Нові стандарти – нова школа» дає змогу ознайомитися з формами та методами роботи освітян інших областей та є позитивною інновацією в роботі освітян України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу