13 липня на брифінгу щодо подачі заяв на вступ до вищих навчальних закладів в електронній формі в Міністерстві освіти і науки оприлюднили статистику щодо електронної подачі заяв  абітурієнтами до вищих навчальних закладів.

Як повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, станом на 15:00 третього дня подачі документів подано 165,9 тисячі заяв в електронному вигляді, що більше ніж за аналогічний період минулого року.

«Сьогодні в електронній базі зафіксовано 269 тисяч поданих заяв. Із них більше половини – це заяви, подані в електронному вигляді. Для порівняння: минулого року станом на кінець третього дня було подано 251 тисячу заяв», –  зазначила Інна Совсун.

За словами заступника директору з розвитку ДП «Інфоресурс» Олексія Самойлова, досвід останніх чотирьох років показує, що електронна форма виправдовує свою ефективність. З 2012 року кількість електронних заяв зросла із 15 % до 39 % минулого року. Але в перші дні прийому заяв спостерігається найбільше навантаження на систему, тому деякі абітурієнти можуть постати перед проблемою доступу до системи. Наразі ДП «Інфоресурс» вживає всіх можливих заходів для вирівнювання ситуації.

У будь-якому випадку електронна подача документів має значно більше плюсів, аніж паперова. Якщо згадати минулі роки, то характерною рисою перших днів вступної кампанії були величезні черги до приймальних комісій у кожному виші. Окрім того, абітурієнту ще треба було витратити гроші та час, щоб дістатися до приймальної комісії.

Читайте також: Брифінг із МОН щодо електронної системи вступу до ВНЗ

У міністерстві впевнені, що протягом трьох-чотирьох днів ситуація стабілізується, і всі охочі зможуть вчасно подати свої документи в обрані університети та реалізувати своє конституційне право на освіту.

«Кожного наступного дня подавати заяву буде легше, ніж у попередній, а ми постійно працюватимемо над тим, щоб узагалі настав час,  коли у будь-який день, починаючи з  першого, не виникало б жодних труднощів із подання заяви», – пообіцяв директор департаменту вищої освіти Олег Шаров.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *