В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулося виїзне пленарне засідання конференції в рамках 10-ї  «Транс’європейської школи з фізики високих енергій» (TESHEP).

Основна мета школи полягає у залученні студентів зі Східної та Центральної Європи до школи фізики високих енергій, у зміцненні зв’язків між університетами, стимулюванні нового партнерства і співпраці між лабораторіями та дослідницькими групами. Крім того,  школа забезпечує наукову і педагогічну платформу з дисциплін TESHEP для нових студентських спільнот.

Відкриваючи пленарне засідання, ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський наголосив на активній участі молоді, яка займається вивченням цієї актуальної проблеми, що є важливою складовою в пізнанні фундаментальних законів розвитку матерії та визначає рівень розвитку країни.

Свої доповіді представили проф. Стефан Монтей (Університет Клермон-Ферран, «Порушення парності, фізична концепція»), директор лабораторії лінійного прискорювача, проф. Акілле Стоккі (Університет Париж-Південь, «Фізика важких ароматів в Стандартній Моделі»). Про останні результати з фізики важких ароматів розповіла проф. Марі-Елен Шюн з лабораторії лінійного прискорювача університету Париж-Південь.

У конференції взяли участь провідні вчені в галузі фундаментальних наук, а саме: академік Н. Ф. Шульга, академік-секретар відділення ядерної фізики НАН України, генеральний директор Харківського фізико-технічного інституту (ХФТІ), проф. В. М. Пугач, зав. відділом фізики високих енергій (ФВЄ) Інституту ядерних досліджень (ІЯД), академік  Б. В. Гриньов,  директор Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України, керівник державного фонду фундаментальних досліджень України (ДФФДУ), проф. М. П. Титов, представник України в ЦЕРНі (IRFU/CЕА, Сакле).

За інформацією ІФНТУНГ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *