Незабаром у ПолтНТУ більше сотні курсантів складатимуть присягу на вірність Україні, а поки що на базі однієї з військових частин Полтавської області вони проходять навчальний збір у польових умовах.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка – вищий навчальний заклад, де студенти мають можливість під час навчання за спеціальністю пройти і військову підготовку за програмою офіцерів запасу і по закінченню університету разом із дипломом отримати офіцерське звання.

Читайте також: Вступ за квотами в 2016 році – механізм для пільгових категорій

Навчання проходять протягом двох років, за цей період курсанти здобувають теоретичні та практичні навички з військової підготовки. По завершенню навчання кожен із майбутніх офіцерів складає присягу на вірність українському народу. Та спершу на студентів чекає навчальний збір у польових умовах. Під час таких навчань, можна відчути на собі всі реалії життя військовослужбовця.

За період навчання на військовій кафедрі ПолтНТУ студенти вивчають такі розділи:

  • загальновійськова підготовка, метою якої є вивчення вимог статутів Збройних сил України, основ і правил стрільби із штатної зброї, методики підготовки і проведення занять зі стройової підготовки;
  • методика виховної та соціально-психологічної роботи, де студенти вивчають сутність виховної та соціально-психологічної роботи у військових підрозділах, методику використання основних форм, методів і прийомів морально-психологічного забезпечення повсякденної та бойової діяльності військовослужбовців;
  • тактична і тактико-спеціальна підготовка, метою якої є вивчення зі студентами основ сучасного загальновійськового бою, військової топографії, інженерного забезпечення бойових дій, основ забезпечення радіаційного, хімічного та біологічного захисту підрозділів, організації управління та зв’язку;
  • військово-технічна та військово-спеціальна підготовка, що формує у студентів професійно-орієнтовані знання, уміння та навички, необхідні для вирішення завдань за спеціальністю.

Як зазначають курсанти, навчання в польових умовах загартовує, дає можливість відчути справжню атмосферу військової служби. Під час польових навчань майбутні офіцери проходять стройову підготовку, вивчають теоретичні та практичні аспекти військової підготовки курсантів.

Треба зазначити, що серед курсантів традиційно можна зустріти і тендітних дівчат, які нарівні з чоловіками виконують важку роботу.

– Я навчаюсь у ПолтНТУ і, коли почула, що можна також спробувати свої сили на військовій кафедрі університету, вирішила піти, адже взагалі я мрію працювати надалі у податковій. Тут справді цікаво навчатись. Спочатку я думала, що буде просто теорія, але, коли почалась практика, навчання у польових умовах, я зрозуміла, що це те, що я шукала. Мені все надзвичайно сподобалось, рекомендую кожному, це варто спробувати, – зауважила студентка ПолтНТУ, курсант Інна.

Читайте також: Україно-німецька комісія отримала 78 заявок на фінансування проектів від українських наукових інституцій

– Мені особливо сподобалось виїзне навчання на військових базах. Коли ти занурюєшся у цю атмосферу і матеріал краще засвоюється. Два роки минули дуже швидко. Найяскравішим спогадом для мене, напевно, стало те, що я на навчанні в Чугуєві бігала у обмундируванні, що важило як я сама, – додала студентка ПолтНТУ, курсант Марія.

Попереду на курсантів чекають іспити та присяга, а ми бажаємо кожному успіхів у подальшому житті. Нехай у нашій країні нарешті запанують мир та злагода.

Рена Дарсанія,
ІАЦ ПолтНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *