У головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» стартувала вже IX Міжнародна літня школа україністики «Крок до України», традиційно організована Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК).

Цьогоріч студентами літньої школи МІОКу стали учасники з 8 країн, зокрема Польщі, Чехії, Хорватії, Болгарії, Росії та Молдови. А вперше учасниками школи стали громадяни Туреччини та Грузії. Цікаво, що вже вдруге поспіль вивчати українську мову до школи повернулися колишні її учасники з Польщі та Росії. Так вони роблять свої кроки до України,  й викладачі вірять, що завдяки їм українська мова поширюватиметься країнами світу.

IMG_2741

«Ми переконані, – зазначила Ірина Ключковська, директор МІОКу, – що незабаром українська мова буде популярною в цілому світі. Вона і тепер є мовою міжнародного спілкування, адже нею розмовляють громадяни українського походження з майже 50 країн світу. Сьогодні нашим завданням є популяризація рідної  мови в іншомовних середовищах з широким залученням і тих іноземців, котрі не мають українських коренів».

На відкритті учасники розповідали про те, чому вони вирішили приїхати до України і вивчати її мову в час, дуже складний для нашої держави. А найбільш зворушливим був виступ Мунавари Усенової, директора Міжнародного ліцею ім. Т. Г. Шевченка у Стамбулі, котра говорила про тепле ставлення турецького народу до України, та зазначила, що вважає своїм педагогічним  обов’язком добре знати та  вдосконалювати свій рівень української мови.

Студенти школи пройшли тестування на рівень знання української мови та розпочали навчання. Попереду їх чекає насичена та цікава програма, в межах якої учасники не лише пройдуть інтенсивний курс української мови та отримають відповідні сертифікати, а й реалізують та презентують власні проекти. Вони також відвідають сонячне Закарпаття, навчаться творити яворівські іграшки, пекти традиційні львівські медівники, співати колискові, а крім того, відвідають унікальні мистецькі місця та музеї Львова, ознайомляться з актуальним українським кіно тощо.

Ігор Галущак, Львів

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *