Якщо розвести в часі подачу заяв на вступ до магістратури та бакалаврату, а також автоматизувати  завантаження даних  атестатів  – система електронної подачі заяв зможе бути доступною навіть у перші «пікові» дні вступної кампанії. Про це під час прес-конференції на тему «Вступна кампанія 2016: екватор» сказала перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

“Електронна система вступу себе виправдовує. Терміни подачі й опрацювання заяв, порівняно з минулими роками відчутно скоротилися, навіть попри те, що в перші дні система працювала нестабільно. Але вже зараз ми працюємо над тим, щоб вдосконалити систему та спростити процедури для абітурієнтів. У нас уже є рішення, які на наступний рік можна буде впровадити для покращення чинної системи”, – зазначила Інна Совсун.

Основне навантаження на електронну систему вступу цього року створювало завантаження скан-копій додатків до атестата для перевірки середнього балу. В перший день абітурієнти завантажували на сайт скан-копії дуже великого розміру, що створювало додатковий трафік і обмежувало доступ до системи.

ДП «Інфоресурс» довелося встановити обмеження на розмір додатків та встановити додатковий потужний сервер. Для допомоги абітурієнтам на сайті МОН виклали покрокову інструкцію, як можна власноруч зменшити розмір скану атестата. Таким чином уже на другий-третій день від початку вступної кампанії ситуація почала змінюватися на краще. Зараз система працює взагалі без ускладнень.

Міністерство сподівається, що вже наступного року вдасться запустити електронну базу, до якої вноситиметься середній бал атестата і він буде автоматично завантажуватися в кабінет вступника так само, як зараз це робиться з результатами ЗНО.

“Також очевидне рішення – розвести вступ на різні освітньо-кваліфікаційні рівні. Зробити принаймні так, щоб магістри і бакалаври не намагалися одночасно подати документи”, – додала Інна Совсун.

Нагадуємо, що термін подачі заяв на вступ до вищих навчальних закладів триватиме до 18 години 27 липня, тому абітурієнти мають час обдумано та виважено подати свої заяви на обрані спеціальності до пріоритетних вишів. Однак, звертаємо увагу на те, що 27 липня – останній день подачі заяв. Тоді кількість спроб абітурієнтів одномоментно зайти до бази може спричинити ситуацію, аналогічну першому дню вступної кампанії. Тому краще подавати документи бодай за день до кінцевого терміну.

Інформує прес-служба МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *