З 4 по 9 липня 2016 року в НТУУ «КПІ» відбулася  ХІ відкрита Міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова KPI-OPEN 2016, організована НТУ «КПІ» та Vanopl Development Group за підтримки МОН України, а також Кібернетичного центру НАН України. 

Спонсорами Олімпіади в 2016 році виступили компанії: Platinum спонсор – Oro, Inc., Gold спонсори – SimCorp, Lenovo та MacPaw, Офіційні партнери – EPAM, NetCracker та GlobalLogic, Призовий спонсор – ITVDN.

У 2016 році взяли участь 100 команд із 10 країн світу (Україна — 86 команд, Естонія — 3 команди, Литва — 2 команди, Польща — 2 команди, Казахстан – 2 команди, Російська Федерація — 1 команда, Угорщина – 1 команда, Грузія – 1 команда, Латвія – 1 команда, Словаччина – 1 команда), які представляли 29 міст і 52 вищі навчальні заклади.

KPI-OPEN — це найбільша в Україні та одна з найбільш масштабних у світі очних студентських олімпіад із програмування, що відбуваються на єдиному майданчику.

Переможцями Одинадцятої відкритої міжнародної студентської олімпіади з програмування імені С. О. Лебедєва та В. М. Глушкова KPI-OPEN 2016 стали:

1 місце – команда Moscow IPT Jinotega (Московський фiзико-технiчний інститут)

2 місце – команди LNU Penguins (Львівський національний університет ім. Івана Франка) та LNU Clouds (Львівський національний університет ім. Івана Франка)

 3 місце – команди KNU knu (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка), namedTeam (Тартуський університет) и UWr Vegetables (Вроцлавський університет).

Михайло  Згуровський, ректор НТУУ «КПІ», голова організаційного комітету Олімпіади KPI-OPEN зазначив: «За одинадцять років проведення Олімпіади у ній взяли участь понад 3200 молодих програмістів, більшість із них успішно реалізувала себе у науці, бізнесі та, дивлячись більш широко, у житті. Саме заради цих людей ми й працюємо”. 

Дмитро Сорока, співзасновник і технічний директор компанії Oro, Inc подякував усім учасникам  олімпіади та зазначив, що завжди готовий допомагати і підтримувати молоді таланти: «Ми щиро вдячні організаторам за це чудове свято таланту та творчості, а також за можливість взяти в ньому участь. Окрім того,  маємо сказати величезне “Дякую” учасникам олімпіади, які проявили бажання та ініціативу випробувати свої сили в чесній і відкритій боротьбі. Я певен, що, досвід, якого ви набули в ці дні, обов’язково стане в нагоді надалі. Треба також зазначити, що компанія Oro, Inc. буде рада бачити у своїй команді тих, кому подобається багато вчитися, застосовувати свої знання на практиці і досягати своєї мети. Ми прагнемо працювати з кращими, залучати кращих і допомагати талановитим молодим фахівцям розкривати свій потенціал!»

«Це був перший досвід для насКомпанії СімКорп Україна – виступити спонсорам міжнародної студентської Олімпіади KPI OPEN. Ми щиро раді, що змогли підтримати талановитих студентів із різних країн і віримо в те, що учасники цього заходу отримали безцінний досвід, що допоможе їм розвиватися професійно і рухатися далі», — розповіла Юлія Ступак, Head of HR Human Capital UA.

«Нам приємно було підтримати Олімпіаду KPI-OPEN. Той потенціал, який є у учасників, їхній рівень підготовки, бажання перемоги, свідчить про те, що перед нами найперспективніші молоді спеціалісти. Бажаю привітати усіх учасників і побажати їм не зупинятися, приймати виклики та добиватися поставлених цілей», — Олександр Родченко, PR-менеджер Lenovo в Україні.

«CyberBionic Systematics та ITVDN раді можливості співпрацювати з представниками KPI OPEN 2016 у рамках проведення 11-ї міжнародної студентської Олімпіади з програмування. Організація заходу пройшла на високому рівні, а підготовка учасників та їхня робота в командах відкрили весь потенціал допитливої молоді. Ми з гордістю заявляємо, що українські студенти сфери IT – дуже перспективні і вже сьогодні достатньо професійні у роботі», — Олександр Пономаренко, CEO CyberBionic Systematics.

Цікавість до олімпіади KPI-OPEN підтверджується постійним зростанням кількості учасників, розширенням географії турніру, щорічним нарощуванням спонсорської та інформаційної підтримки.