Школярам треба півдоби спати, щоб добре навчатися - 2Більшість дітей сплять менше, ніж потрібно для правильного інтелектуального розвитку. Іспанські дослідники з Автономного університету Барселони й Університету Рамона Лулла з’ясували, що діти шести – семи років, які сплять менше дев’яти годин, пізно лягають і не дотримуються режиму, відстають у школі. За словами вчених, недосипання не можна компенсувати.
У дослідженні брали участь 142 учні початкової школи (65 дівчаток і 77 хлопчиків), які не мали патологічних змін, пов’язаних зі сном. Батьки малят заповнювали анкети з питаннями про їхні звички й тривалість нічного сну. Фахівці також оцінювали академічні навички дітей: комунікативні, методологічні тощо.

Хоча в середньому діти спали вночі майже вісім годин, режим залишав бажати кращого: 69 % респондентів поверталися додому після 21:00 як мінімум тричі на тиждень або лягали спати після 23:00 щонайменше чотири рази на тиждень. Успішність учнів, які спали 8 або 9 годин, була гіршою, ніж у тих, хто віддавав сну 9 –  11 годин.

Недосипання й погані звички негативно впливають на безліч загальних навичок, що відіграють важливу роль в академічній успішності. Однак на специфічні когнітивні навички, такі як пам’ять, навчання й мотивація, брак сну впливає менше; вони більше залежать від неправильного режиму сну.

Так, підсумовують учені, нічний сон понад 9 годин і дотримання режиму сну благотворно позначаються на академічній успішності, а також на когнітивному розвитку дітей.

За матеріалами deti.goodhouse.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *