23 липня в рамках Еко-фестивалю в сокальській МАН відбулась панельна дискусія на тему «Тенденції екоосвіти сучасних дітей: як навчати сучасних дітей. Література екологічного спрямування».

У дискусії взяли участь педагоги загальноосвітніх і позашкільних  навчальних закладів Сокальського району, які реалізують завдання  еколого-натуралістичної освіти та виховання, формують екологічну свідомість та екологічний світогляд дітей і учнівської молоді. Також на захід були запрошені головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи департаменту освіти і науки ЛОДА Юрій Савчин, начальник відділу освіти Сокальської районної державної адміністрації Роман Монастирський, головний спеціаліст відділу освіти Сокальської РДА Любов Тот, голова комісії з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії  Тарас Дзьоба, начальник відділу екологічної роботи НПП “Північне Поділля” Богдана Дзвінник, фахівець з екологічної роботи НППП “Північне Поділля” Мар’яна Ванник, представник громадської організації “Екологічний рух “Твоя земля” Олександра Тимошенко, методист РМК Ганна Зажицька, директор Сасівського НВК Золочівського району, керівник гуртків ЛОЦЕНТУМ  Ігор Попадюк, методист Червоноградського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Оксана Скороход, провідний спеціаліст з екоосвітньої роботи Яворівського НПП Марія Лазурко.

p1aoh4oj6u17ad1526fu31btv1f5e7_608x456_3_0

Ганна Зажицька розповіла про те, як здійснюється формування екологічної свідомості та екологічної культури школярів у навчальних закладах району.  Також обговорювались актуальні питання сьогодення: «Формування уявлень та елементарних понять про довкілля, перші кроки в екологічній освіті та вихованні найменших», «Форми і методи найбільш доцільні в екологічному вихованні школярів», «Науково-дослідницька діяльність школярів», «Практична природоохоронна робота сьогодні»,  «Робота з  формування навичок  здорового способу життя», «Розвиток науково-пізнавальної активності  дітей та учнівської молоді засобами еколого-натуралістичної роботи», «Місце сім’ї в процесі формування екологічно доцільної поведінки дитини», «Роль громадських екологічних організацій.  Співпраця з навчальними закладами».

Читайте також: 19 учасників ЗНО з “Права” достроково припинили роботу над тестом

Марія Лазурко розповіла про  екоосвітню роботу на природоохоронних територіях. До  дискусії про роль церкви у формуванні екологічного світогляду дітей був запрошений о. Тарас Дзьоба, голова комісії з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії.  Учасники панельної дискусії подали такі пропозиції:
– Створити дієве громадське екологічне об’єднання в районі з представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, молоді, школярів, розробити основні його положення, закріпити законодавчо.
– Розробити і затвердити районну програму екологічної освіти.
– Органам місцевого самоврядування надавати матеріальну допомогу в обладнанні екологічних стежок, виділяти кошти для придбання матеріалів, необхідних для проведення дослідницької роботи на екологічних стежках.
– Органам місцевого самоврядування долучатися до проведення рейдів, акцій, вести просвітницьку роботу серед населення.
– Спеціалістам лісового господарства проводити практичні заняття для школярів у лісництві.
– Встановити та обслуговувати смітники на шляхах по лісу.
– Розробити настільні екологічні ігри для проведення занять і дозвілля дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
– Налагодити тісну співпрацю медичних установ із навчальними закладами щодо пропаганди здорового способу життя, запобігання шкідливим звичкам.
– Рекомендувати органи місцевого самоврядування встановити ящики для сортування побутового сміття в кожному населеному пункті.
– Депутатам місцевих рад контролювати процес сортування сміття на початкових етапах.
– Залучити ЗМІ до висвітлення екологічних проблем і здобутків в цьому напрямі.
– Покращити матеріально-технічні бази ПНЗ, що мають екологічні гуртки, секції, забезпечити приладами для проведення досліджень.

На площі Січових Стрільців  у рамках екофестивалю відбувся конкурс малюнка на асфальті «Природа без кордонів», організований відділом освіти Сокальської РДА. У конкурсі взяли участь учні загальноосвітніх шкіл нашого міста та дошкільнята ДНЗ № 8 та ДНЗ  № 9. Роботи  вражали натхненним виконанням та яскравими ідеями. Сокальчани упродовж фестивалю мали можливість  насолоджуватись дитячими творами. Журі конкурсу визнало переможців  у двох вікових категоріях: 5 – 6 років – Драбич Вероніку (ДНЗ №8), 7 – 8 років – Михальчук Іванну.
Учасники конкурсу були нагороджені грамотами відділу освіти Сокальської РДА, а переможці  отримали подарунки від Львівської ОДА.

Освітній портал Львівщини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *