У ХНУРЕ стартувало анонімне анкетування, спрямоване на дослідження рівня лояльності до корупції у ВНЗ. Студенти і випускники активно беруть участь в опитуванні, за перші чотири дні університет отримав уже 290 заповнених анкет.

59 % відповідей надійшло від студентів, 29 % – від випускників, 6 % – від абітурієнтів або їхніх батьків, 6 % – від нинішніх і колишніх співробітників, аспірантів та ін. Основна частина респондентів – молодь до 25 років, лише чверть опитуваних – люди старшого віку.

Читайте також: В одеському ВНЗ викрили хабарницю

75 % респондентів вважають, що корупція у вишах сама по собі не є нормою. Більшість одностайна, що студент приходить до ВНЗ по знання і несе відповідальність за свої дії в стінах університету, а процес контролю успішності повинен бути прозорим і зрозумілим.

13839781_1052631371492930_1903736965_o

45 % опитаних вважають, що корупція у вишах вигідна самим студентам, 35 % вважають, що вона вигідна викладачам, 12 % – адміністрації, 8 % – владі.

Готові дати хабар для вирішення складної ситуації 49 % респондентів. Водночас 39 % респондентів зайняли тверду позицію і заявили, що навіть у разі неможливості самостійно вчасно скласти іспит або залік вони не готові на такий протизаконний крок.

У разі спроби схилити респондентів до неправомірних дій, більшість із них готова вживати заходів для свого захисту: 26 % заявили, що готові звернутися до правоохоронних органів, 31 % – до антикорупційного комітету університету, а 22 % – повідомити про такий факт на гарячу лінію університету.

Більшість респондентів вважає, що боротьбу з корупцією треба починати зі збільшення зарплат викладачам. Ще одна популярна думка – використання систем онлайн-тестування студентів і скасування контролю знань студента лише одним викладачем.

Читайте також: Вступ-2016. МОН закликає абітурієнтів терміново перевірити статус електронних заяв

Проведення анонімного опитування – перша частина масштабної антикорупційної кампанії, про початок якої заявив т.в.о. ректора Едуард Рубін минулого тижня. Він вважає, що корупція кидає тінь на репутацію університету, і навів дані ІТ-порталу ДОУ, де в рейтингу кращих ІТ-ВНЗ України ХНУРЕ посів друге місце, проте згідно з опитуванням ДОУ, близько 40 % студентів і випускників вищого навчального закладу стикалися з корупцією в процесі навчання.

У рамках кампанії «ХНУРЕ без корупції» створюються анонімні канали для інформування керівництва про факти корупції. Планується проведення круглого столу з представниками інших вишів для обміну досвідом у цьому напрямі роботи, а також створення у ВНЗ постійної антикорупційної комісії з участю незалежних активістів.

Анонімне онлайн-анкетування, що стало першою фазою кампанії, триває. Відповісти на запитання анкети можна тут.

Марина Косенко, ХНУРЕ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *