25 липня 2016 року за участі кафедри біохімії та біотехнології Інституту природничих наук у співпраці з Університетом м.Тюбінгена (Федеративна Республіка Німеччина) й Українською академічною міжнародною мережею (The UKRainian Academic International NEtwork) відбулося відкриття українсько-німецької літньої школи-семінару «Perspectives for young scientists in life sciences: mastering global challenges of the modern society» («Перспективи для молодих вчених у галузі біомедицини та експериментальної біології: подолання глобальних викликів сучасного суспільства»).

Учасниками цього заходу стали 25 молодих учених з різних міст України: Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Львова, Чернівців, Тернополя, Краматорська, Сум. Лекторами і модераторами дискусій виступають досвідчені німецькі й українські дослідники, а також молоді вчені з університетів України, які представляють наукові громадські організації. Практичні заняття в лабораторіях кафедри біохімії та біотехнології для учасників школи проведуть і поділяться власним досвідом молоді науковці кафедри, які пройшли вишкіл як в Україні, так і в університетах Західної Європи і США.

Урочисто відкрили українсько-німецьку літню школу-семінар організатори – завідувач кафедри біохімії та біотехнології Інституту природничих наук, професор Володимир Лущак і директор Інституту фізіології Університету м.Тюбінгена, голова німецько-українського академічного товариства, професор Ольга Гаращук. У своїх виступах вони наголосили на важливості проведення такого заходу і зазначили, що школа-семінар покликана сприяти інтеграції молодих українських науковців у міжнародну систему підготовки кадрів і розвитку наук про життя – біомедицини та експериментальної біології.

Українсько-німецька літня школа-семінар працюватиме впродовж 25 – 31 липня 2016 року. У рамках її програми молоді дослідники навчатимуться в лабораторіях кафедри біохімії та біотехнології сучасних методів експериментальної біології і біомедицини, обговорюватимуть питання реалізації Законів України “Про вищу освіту”, “Про наукову і науково-технічну діяльність” із позиції тих, хто має на практиці реалізовувати ці закони на місцях, а також отримають навички наукового спілкування на міжнародному рівні, планування наукової кар’єри та реалізації планів у реальних умовах сучасності. Також молоді дослідники матимуть можливість прослухати лекції відомих науковців англійською мовою. Зокрема, професора Володимира Лущака («Біологічні наслідки глобального потепління та забруднення довкілля: молекулярні мішені та механізми», «Візуалізація та навички презентації експериментальних даних»), професора Ольги Гаращук («Старіння і психічні захворювання, пов’язані з віком»), доцента Галини Семчишин («Соціальні, економічні та наукові проблеми споживання харчових вуглеводів:діабет і метаболічний синдром»). Після завершення роботи школи-семінару всі учасники отримають відповідні сертифікати.

Проект реалізовується за фінансової підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) з коштів Міністерства закордонних справ Німеччини.

За інформацією прес-служби ПНУ імені Василя Стефаника

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *