Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розпочне роботу восени 2016 року. Кабінет Міністрів України врегулював необхідні питання, пов’язані з початком роботи НАЗЯВО: вніс зміни до статуту, затвердив персональний склад, визначив граничну чисельність і штатний розпис. Відповідні постанови були прийняті під час засідання уряду сьогодні, 27 липня.

“Нам дуже важливо запустити роботу НАЗЯВО якнайшвидше, бо саме цей незалежний орган є вкрай важливим для реформування вищої освіти України. Прийняті постанови дадуть змогу розпочати роботу Нацагентства вже цієї осені”, – пояснила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Відповідно до Закону “Про вищу освіту”, НАЗЯВО мало розпочати свою діяльність у вересні 2015 року. Однак за результатами виборів до складу Національного агентства потрапили особи, які підпадають під дію Закону «Про очищення влади».

“Я хочу зауважити, що відповідно до закону було обрано 25 членів Нацагентства. Однак за цей час було прийнято зміни до закону “Про вищу освіту”, згідно з якими до складу НАЗЯВО не можуть входити особи, які підпадають під дію частин третьої та четвертої Закону України “Про очищення влади”.  До Нацагентства було обрано двох осіб, які підпадають під цей закон. У зв’язку з цим МОН подає Кабінету Міністрів не 25, а 23 особи на затвердження складу Нацагентства”, – зазначила Лілія Гриневич.

Згідно із законом, бути членами також не зможуть особи, які мають судимість, визнані недієздатними, позбавлені судом права обіймати відповідні посади, визнані винними у вчинені корупційного правопорушення, є керівником або заступником керівника Національної академії наук, національної галузевої академії наук, вищого навчального закладу, наукової установи та є засновниками приватного вищого навчального закладу.

Протягом шести місяців від початку роботи НАЗЯВО – поки воно набуватиме повноважень – Акредитаційна комісія розглядатиме акредитаційні справи та прийматиме рішення про видачу сертифікатів про акредитацію. Таке рішення ухвалили для того, щоб дати Нацагентству повноцінно розпочати роботу та плавно перебрати на себе всі необхідні повноваження.

Довідково

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 р. № 244 передбачене створення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) як постійно діючого колегіального органу з питань реалізації державної політики у сфері забезпечення якості вищої освіти. Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», до складу НАЗЯВО мають увійти 25 членів: 13 представників вищих навчальних закладів (9 – від ВНЗ державної форми власності, 1 – від комунальної, 3 – приватної), 2 представники від студентів, 3 — від об’єднань організацій роботодавців, 2 – від НАНУ і по одному від галузевих академій).

Нагадаємо, що до повноважень НАЗЯВО належать формування вимог до системи забезпечення якості вищої освіти, розробка положення про акредитацію освітніх програм, проведення ліцензійної експертизи щодо можливості видачі ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти та інше.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *