Радіацію ув'язнить тканина, - вчені - 5010efc61d86864c7908230717b3d2eeУчені Великобританії, Франції та США запропонували новий економічний спосіб вилучення благородних радіоактивних газів з атмосфери і води.

Для цього науковці протестували органічний матеріал, будова якого дає змогу вибірково адсорбувати молекули радіоактивних газів і пропускати молекули кисню та азоту. Така вибіркова фільтрація елементів досягається за рахунок спеціальних порожнин у новому матеріалі, будова яких імітує геометрію атомів радіоактивних газів.

Концентрація ксенону, радону і криптону в повітрі становить приблизно один атом на мільйон молекул кисню і вуглекислого газу. Радон – радіоактивний газ, що має властивість накопичуватися в приміщеннях. Тому особливо важливим завданням є, з одного боку, знешкодження в житлових приміщеннях таких газів і, з іншого боку, їх вилучення з атмосфери для використання в радіомедицині.Радіацію ув'язнить тканина, - вчені - trans

На думку британських вчених, протестований ними матеріал, на відміну від аналогів, більш економічний і простий у використанні. Дослідники сподіваються знайти йому застосування не тільки в медицині та екології, а й у фармацевтичній промисловості для розділення близькоспоріднених хімічних елементів.

За матеріалами: Nature Materials

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *