Станом на 29 липня в Києві зберігається слабкий вітер, висока відносна вологість повітря, вертикальний розподіл температури в приземному шарі повітря перешкоджає перемішуванню повітряних мас, про це повідомляє  Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

За такої ситуації спостерігається погіршення метеорологічної дальності видимості, утворення локальних приземних туманів, зростання рівнів забруднення атмосфери, які перевищують гранично допустимі концентрації оксиду вуглецю в 1-2 рази, діоксиду азоту в 2- 5 разів, формальдегіду в 2-4 рази.

Спеціалістами ЦГО (Укргідрометцентр) здійснюється постійний лабораторний контроль стану забруднення атмосферного повітря у місті Києві.

За даними постів спостереження Центральної геофізичної обсерваторії рівень забруднення повітря перевищив гранично допустимі норми у районах Бесарабської та Московської площ; вулиць Довженка, Попудренка, Каунаської; проспектів Перемоги, Оболонського; бульвару Л.Українки.

Для зменшення накопичення шкідливих речовин в повітрі у столиці було обмежено рух автотранспорту на центральних вулицях, а також обмежено в’їзд вантажного транспорту на територію міста. Київавтодор і комунальні служби районів забезпечують щоденний полив автошляхів, прибудинкових територій і зелених зон, з особливою увагою до зон із перевищенням гранично допустимих норм шкідливих речовин.

Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві рекомендує людям похилого віку і дітям за можливості обмежити перебування на відкритому повітрі в денні години. Під час підвищеної сонячної активності (з 12 до 15 години) рекомендується утриматися від прогулянок і відпочинку на пляжі.

Такі метеорологічні умови збережуться в місті Києві до 31 липня.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *