3 серпня о 16:00 Освітній портал “Педагогічна преса” разом із Реанімаційним пакетом реформ проведе онлайн-обговорення проекту закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи вищої освіти».

В обговоренні  братимуть участь представники Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, провідні експерти.

Основними темами обговорення будуть:

 • механізми формування та повноваження Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
 • ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти;
 • права й обов’язки вищих навчальних закладів;
 • механізми забезпечення якості вищої освіти;
 • академічна доброчесність учасників освітнього процесу;
 • механізми та інструменти забезпечення якості вищої освіти.

Долучитись до перегляду трансляції можна буде в день проведення заходу та пізніше на цій сторінці. Реєстрація не потрібна.

Свої запитання та пропозиції залишайте, будь ласка, у коментарях під цією публікацією.

Також читайте: Експертне обговорення законопроекту «Про освіту»: шляхи перетворення законодавчих запобіжників неякісній освіті на запобіжники розвитку

6 коментар до “Онлайн. 3 серпня о 16:00 – обговорення проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи вищої освіти»”
 1. Питання до Нікіти Андрєєва:
  Законом про вищу освіту передбачено, що два члени обираються з’їздом представників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів з числа осіб, які здобувають вищу освіту. Ні ви, ні Руснак Олена не відноситеся зараз до осіб, які здобувають вищу освіту. Ви не студенти. Більше того, Руснак у червні була відрахована з Могилянки не як випускниця, а як така, що не пройшла державну атестацію. Як можете ви бути членами НАЗЯВО, якщо ваші кандидатури не відповідають чинному закону? Як може бути членом Нацагентства з якості освіти людина, яка не пройшла випускну державну атестацію?

 2. Згідно з законопроектом від Президії НАН України висуватиметься одна людина. Це означає, що в НАЗЯВО будуть представлені не незалежні науковці, а бюрократи від науки, котрі знаходяться на бюджетному утриманні МОН. Це завуальована спроба МОН створити підконтрольний орган?
  Костянтин Дикань, канд. геол.–мін. наук . Інститут геологічних наук НАН України

 3. Яку мету ставили автори законопроекту зменшуючи чисельний склад НАЗЯВО?

 4. Якщо статус конкурсної комісії – дорадчий орган, чи не вважаєте Ви, що її місія зведеться до забезпечення фасадної псевдодемократії постмайданівського зразка?

 5. Яка відповідальність МОН і конкретного ВНЗ, за те, що студент, котрий успішно захистив диплом бакалавра, не зміг здати ЗНО з іноземної мови при вступі на магістратуру?

 6. Якщо де-факто НАЗЯВО не працює, на якій підставі МОН України самоусунулося від визначення відповідності дисертацій вимогам ЗУ «Про вищу освіту».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *