Днями відбулося підписання договору про співпрацю між Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області та ВНЗ міста: Маріупольським державним університетом і Приазовським державним технічним університетом.

Це важливий крок на шляху зміцнення дружніх відносин і розширення взаємодії між вищими навчальними закладами та обласним управлінням поліції. Угоду підписали начальник ГУНП у Донецькій області, генерал поліції третього рангу В’ячеслав Аброськін, ректор МДУ, професор, Почесний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов і ректор ПДТУ, професор В’ячеслав Волошин.

Така співпраця поліції та вищих навчальних закладів – новація для України. Як зазначив генерал В’ячеслав Аброськін, консолідація сил поліції та педагогів у підготовці висококласних, всебічно підготовлених фахівців відкриє нові перспективи розвитку для Донецької області і зробить регіон привабливим для молоді.

Договір передбачає забезпечення професійної підготовки співробітників Головного управління за низкою спеціальностей МДУ, організацію якісної практики студентів і працевлаштування випускників вишу в обласному управлінні Національної поліції, реалізацію спільних науково-дослідних, науково-практичних, інформаційно-видавничих і культурно-просвітницьких проектів.

Маріупольський державний університет готовий запропонувати правоохоронцям, які бажають підвищити свою кваліфікацію, такі затребувані освітні програми, як «Управління фінансово-економічною безпекою», «Міжнародна економіка», «Місцеве самоврядування», «Практична психологія», «Журналістика». Також планується проведення для співробітників поліції навчальних семінарів, які допоможуть підвищити їхній рівень володіння українською та англійською мовами, залучення поліцейських до участі в міжнародних програмах, що реалізуються закордонними партнерами університету.

У рамках співпраці начальник поліції в Донецькій області В’ячеслав Аброськін ініціював створення при Головному управлінні центру української культури, головне завдання якого – популяризація мови, історії та культури українського народу, розвиток співробітництва з українськими діаспорами. Підтримку діяльності центру надаватимуть фахівці кафедри української філології та кафедри історичних дисциплін Маріупольського держуніверситету.

Під час зустрічі ректор МДУ передав до новоутвореного центру подарунки від викладачів і студентів університету: дослідження з історії українських земель авторства канадського вченого Роберта Пола Магочія, вишитий рушник, ляльку-мотанку та інші сувеніри, які слугують втіленням національної культури. Натомість співробітники поліції, які радо підтримали ідею відкриття культурного центру, прочитали вірш рідною мовою та заспівали українську пісню.

Підписавши договір, В’ячеслав Аброськін, Костянтин Балабанов і В’ячеслав Волошин підтвердили свої наміри розвивати всебічне співробітництво, що відкриє нові можливості для впровадження соціально значущих проектів і програм.

Інформує прес-служба Маріупольського державного університету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *