Загалом 184 тисячі 778 абітурієнтів рекомендовані  до зарахування на місця державного замовлення на всі освітньо-кваліфікаційні рівні.

Єдине, що відділяє цих вступників від навчання за бюджетні кошти, – оригінали документів. Їх вступникам треба принести до приймальної комісії ВНЗ до 18.00 5 серпня.

Для Міністерства освіти і науки найбільш цікавим було отримати реальні дані та побачити, яким чином спрацює модель, коли місця держзамовлення розподіляються залежно від преференцій сильних абітурієнтів, і зараз у нас вже є попередні результати”, – розказала перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу на тему: «Вступна кампанія-2016: результати і висновки».

Завдяки системі “місце йде за абітурієнтом” перевагу на вступ до вищих навчальних закладів отримали абітурієнти з вищими балами ЗНО, таким чином вдалося підняти загальний прохідний бал на навчання за бюджетні кошти.

Якщо аналізувати результати вступної кампанії, можна сказати, що є позитивні зрушення в плані рівного доступу до вищої освіти. Перш за все треба відзначити, що цьогоріч було скасовано позаконкурсний вступ і цільові направлення. Якщо ви пам’ятаєте, 25 % місць держзамовлення минулими роками віддавалися для позаконкурсного вступу. Що стосується “цільовиків” – це могло бути 75 % від держзамовлення. В результаті ті вступники, які мали досить хороший бал, мали значно менший шанс вступити й отримати  бюджетне місце”, – зазначила Наталія Радиш, експерт Громадянської мережі «ОПОРА».

Цього року відбувався прийом документів на здобуття чотирьох освітньо-кваліфікаційних рівнів. Так, рекомендацію до зарахування на місце держбюджету на здобуття освітньо-кваліфікаціфйного рівня бакалавр отримали 76 тисяч 664 абітурієнти, на магістра – 24 тисячі 189, на спеціаліста – 12 тисяч 546 і на молодшого спеціаліста –  71 тисяча 379 вступників.

Довідково:  покрокова інструкція, як абітурієнт  може перевірити, чи є він у списках рекомендованих до зарахування.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *