Делегація Харківського національного університету радіоелектроніки провела низку зустрічей у Марокко з метою розширення міжнародних зв’язків університету.

У Посольстві України в Марокко відбулась робоча зустріч проректора університету Станіслава Ігнатьєва та директора Департаменту міжнародного співробітництва Елліни Мединської із Послом України в Королівстві Марокко Ярославом Ковалем.

Читайте також: Київський університет ім.Б.Грінченка та Фонд досліджень стародавніх цивілізацій домовились про співпрацю

«Сьогодні Україна та її система освіти дедалі більше приваблює марокканську молодь через баланс між високим рівнем підготовки студентів у вищій школі та її вартістю, відкритим для іноземців суспільством і ментальною схожістю, – наголосив Посол України в Королівстві Марокко Ярослав Коваль. – Підтвердженням цього є постійне зростання кількості віз, що видає майбутнім студентам українська дипломатична установа: від 403 віз у 2014, до 1247 – у 2015 році».

Водночас дипломат пояснив, що Харків випускники шкіл Королівства обирають із більшим ентузіазмом, оскільки лише в цьому місті навчаються близько 1000 вихідців із Марокко. І тут Україна є переможним гравцем на ринку економіки знань, успішно конкуруючи із сусідами: Польщею, Румунією та Російською Федерацією.

На початкових етапах зацікавленість марокканських студентів полягала в отриманні знань у медицині та фармації, де Україна вже підготувала тисячі фахівців. Разом із тим, стрімке зростання економіки Королівства Марокко, створення дедалі більшої кількості інфраструктурних об’єктів, зокрема в галузі енергетики, потребує щоразу більшої кількості висококваліфікованих інженерних кадрів.

«Значний виклик для ХНУРЕ – стати конкурентоспроможним освітнім центром у підготовці кадрів в інженерії, зокрема в галузі високих технологій, таких як: IT, автоматизація виробництва та альтернативна енергетика, для ринку праці Королівства», – зауважив Ярослав Коваль.

Слід зазначити, що під час візиту делегації ХНУРЕ до Королівства Марокко планується відкриття постійного офісу ХНУРЕ, а також відбудуться зустрічі з керівництвом університетів у містах Рабат, Фес і Марокеш з метою укладання договорів щодо співпраці та обговорення програми конкретних заходів із розвитку міжнародного співробітництва, зокрема програм подвійних дипломів.

Таким чином, Харківський національний університет радіоелектроніки продовжує активну програму щодо міжнародного розвитку та власного позиціонування як освітнього центру світового класу.

 Прес-центр ХНУРЕ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *