Нещодавно понад 18 000 світових лідерів, учених, фахівців у сфері охорони здоров’я та провідних діячів з адвокації зібралися в Дурбані (Південна Африка) на 21-й Міжнародній конференції з протидії СНІДу (AIDS 2016). Це найбільший світовий форум, присвяченим захворюванню на ВІЛ/СНІД.

Попри значний прогрес у протидії пандемії ВІЛ/СНІДУ, ЮНІСЕФ звертає увагу, що необхідно ще дуже багато зробити для захисту дітей і підлітків від інфікування, захворювання та смерті.

У всьому світі, порівняно з 2000 роком, кількість нових випадків інфікування дітей через передачу ВІЛ від матері під час народження або грудного вигодовування скоротилася на 70 %. Але вона досі залишається значно вищою, ніж ставилося за мету. Насамперед це пов’язано з тим, що маргіналізовані категорії жінок недостатньо охоплені програмами медичної та соціальної допомоги.

Даниїл Столбунов, активіст з молодіжної організації Teenergizer, що надає допомогу ВІЛ-позитивним молодим людям за підтримки ЮНІСЕФ та UNAIDS в Україні, представляв Україну на конференції в Дурбані. Його виступ присвячено відстоюванню прав молоді.

Молоді жінки в Україні мають втричі вищі ризики інфікуватися ВІЛ, ніж їхні ровесниці з країн Західної і Центральної Європи. Жінки становлять 43,2 % всіх дорослих в Україні, які живуть із ВІЛ, і більшість із них – репродуктивного віку.

1. Однією з основних груп ризику є молодь вулиці (віком від 15 до 24 років) – 18,4 % з них інфіковані ВІЛ. Відповідно до останньої оцінки, чисельність підлітків у групі ризику щодо інфікування ВІЛ в Україні становить 123 500 осіб, із них 90 000 – молодь вулиці.

2. Перед ними постають численні перешкоди в отриманні необхідної допомоги (як медичної, так і соціальної), пов’язані з недоступністю або перебоями у наданні послуг щодо ВІЛ.

Також, за даними ЮНІСЕФ, рівень турботи про власне здоров’я серед української молоді низький: 1 із 4 знає про шляхи передачі ВІЛ та 1 із 10 мав досвід тестування на ВІЛ.

В Україні зберігаються одні з найвищих темпів поширення ВІЛ порівняно з іншими країнами регіону. Скорочення профільних бюджетних витрат через політичну та економічну кризу в Україні чинить негативний вплив на уразливі групи дітей та малозабезпечені домогосподарства. У складних соціально-економічних обставинах уразливість загострюється, і тому найсильніше страждають саме ті діти та сім’ї, які є найбільш маргіналізованими або соціально незахищеними.

Інформує прес-центр ЮНІСЕФ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *