Підступний кір: після контакту з хворим лише двоє зі ста залишаються здоровими -В Україні ризик захворіти на кір залишається високим через масові відмови від щеплень. До того ж у дітей закінчуються канікули, і поширення інфекцій прискориться.

«На жаль, останніми роками багато відмов від щеплень, – сказав начальник відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Держсанепідслужби України Віктор Ляшко. – Вакцина є, але багато батьків думає, що кір побороли і він обійде їхніх дітей. Мовляв, хай усі роблять щеплення, а моя дитина буде в тому середовищі, де всі щеплені, тому не захворіє. Але кір – хвороба специфічна: якщо один хворий контактуватиме  зі 100 здоровими, то 98 з них захворіють».

За словами Ляшка, людей, в яких є імунітет до цього захворювання, дуже мало. Так, якщо в 2010 році було щеплено 90 % населення, то в 2010  – 60 %, а в 2011  – всього 50 %. Нагадаємо, з початку року санітарно-епідеміологічна служба зареєструвала 6 828 випадків захворювання на кір в Україні. Держсанепідслужба посилила контроль над проведенням планових профілактичних щеплень проти кору віковим групам населення відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

За матеріалами focus.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *