9 серпня 2016 року під головуванням заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея відбулося чергове засідання Оргкомітету з проведення конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine».

За словами Павла Хобзея, Міністерство освіти і науки підтримає ініціативу щодо проведення всеукраїнського конкурсу майстерності «WorldSkills Ukraine» та докладатиме зусиль щодо організації формування команд в областях для кожного професійного майданчика. З огляду на те, що конкурс уперше проводиться за умовами, наближеними до світового руху WorldSkills International, в регіонах треба провести консультації та роз’яснити питання щодо відбору та участі представників областей у цих змаганнях.

Заступник міністра нагадав, що в конкурсі професійної майстерності можуть брати участь студенти вищих навчальних закладів, учні професійно-технічних училищ, коледжів, а також молоді спеціалісти, які вже працюють.

За словами голови громадської організації «ВОЛДСКІЛЛС Україна» Сергія Рибака, сьогодні чотири установи виявили бажання провести змагання конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» на своїх майданчиках: Національний технічний університет «Політехнічний інститут», Київський національний університет будівництва і архітектури, Київський національний торговельно-економічний університет, Конфедерація дизайнерів та стилістів України.

Сьогодні заклади, на майданчиках яких відбуватимуться конкурси майстерності, підготували проекти умов та завдання конкурсу для кожної професійної компетенції, які будуть затверджені громадською організацією «ВОЛДСКІЛЛС Україна».

Нагадаємо, що Оргкомітет із проведення конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» було створено у липні 2016 року. До складу комітету увійшли представники органів виконавчої влади, громадських об’єднань. Очолили Оргкомітет заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей і голова громадської організації «ВОЛДСКІЛЛС Україна» Сергій Рибак.

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» планується провести в листопаді 2016 року. Конкурс відбудеться з 11 професійних компетенцій: кондитерське мистецтво, кулінарне мистецтво, ресторанний сервіс, перукарське мистецтво, дизайн одягу, мехатроніка, мобільна робототехніка, зварювальні роботи, сухе будівництво та штукатурні роботи, облицювальні роботи, монтажні роботи санітарно-технічних систем та устаткування.