15 тисяч абітурієнтів вступили до вишів Дніпропетровщини на бюджет. Рівно стільки місць державного замовлення отримали університети, академії, інститути, технікуми та профтехучилища регіону. Як змінила нова система вступу кількість студентів у вишах області, розповіли в департаменті освіти та науки облдержадміністрації.

Цьогорічна вступна кампанія кардинально відрізнялась від попередніх. Уперше за часи незалежності бюджетне місце «йде» за абітурієнтом, а не навпаки. Тобто від популярності вишу та кількості абітурієнтів, які бажають вступити до конкретного навчального закладу, й залежала кількість бюджетних місць.

«Така система показала реальний рейтинг вишів серед абітурієнтів і дала змогу хлопцям і дівчатам отримати бюджетні місця в омріяних навчальних закладах. Цього року виші Дніпропетровщини отримали 15 тисяч бюджетних місць для першокурсників. Це майже на 800 менше, ніж торік. Однак деякі з навчальних закладів значно перевищили минулорічні показники держзамовлення», – зазначив директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олексій Полторацький.

Лідером став Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. Тут за бюджетом навчатиметься понад 1,5 тисячі першокурсників. Минулого року держзамовлення становило 1,2 тисячі.

На другому місці – Національний гірничий університет, що нині має майже 1,2 тисячі бюджетників, тоді як минулого року налічувалася 1 тисяча.

На третьому місці – Криворізький національний університет. Однак його держзамовлення суттєво знизилося цього року – трохи більше 900 першокурсників. Минулого року держзамовлення сягнуло майже 1,2 тисячі місць.

За матеріалами ДніпроОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *