Як допомогти вчителю початкових класів розпочати новий навчальний рік за оновленими програмами, обговорили учасники Всеукраїнського інструктивно-методичного семінару «Початкова освіта на сучасному етапі», що відбувся у Міністерстві освіти і науки України 11 серпня 2016 року.

Семінар відбувся під головуванням заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея, за участю заступника директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України Юрія Завалевського, методистів обласних Інститутів післядипломної освіти України.

Заступник міністра наголосив на значущості оновлених програм початкових класів для старту якісних змін у школі та побудови нової української школи. «Кардинально змінені цілі, які ми ставимо в навчанні наших дітей. Перша – дати творчу свободу вчителю. Друга та головна – у кожній дитині потрібно бачити особистість», – зауважив Павло Хобзей.

У міністерстві акцентують на ключовій ролі методистів для мотивації вчителів до творчої та плідної роботи з дітьми. «Від вас залежить 50 % успіху. Наше спільне завдання – допомогти вчителю, а отже, озброїти його методичними матеріалами», – пояснив заступник міністра. На його думку, до цієї роботи необхідно також долучити завучів кожної школи.

Павло Хобзей нагадав, що програми початкової школи розвантажені з 13 предметів. Скасовано фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми, вчитель самостійно їх визначатиме. Крім того, усунено дублювання змісту в навчальних предметах «Основи здоров?я», «Я у світі», «Природознавство». Ключовими змінами також є те, що процес навчання приведено у відповідність до вікових можливостей молодших школярів, а термінологію програм уніфіковано.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *