ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував листа до прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана із приводу листа Міністерства фінансів України від 28.07.2016 № 31-04110-09-9/21934 щодо підготовки бюджетних запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік, яким Міністерству освіти і науки України рекомендовано розробити та подати на розгляд Уряду відповідні зміни до законодавства для здійснення заходів, запланованих Міністерством фінансів України, реалізація яких призведе до звуження соціальних і трудових прав працівників освіти та осіб, які навчаються.

Зокрема, Профспілка вважає неприпустимим такий антисоціальний крок, як позбавлення основної армії студентства стипендій.

Забезпечення стипендіями лише студентів із числа уразливих верств населення є дискримінацією і порушенням гарантій Основного закону держави.

У листі наголошується, що під загрозою опинилися понад 426 тисяч студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та більше ніж 103 тисячі студентів І-ІІ рівнів акредитації, які на початок 2015-2016 навчального року отримували академічні стипендії.

Зазначена норма не відповідає статті 53 Конституції України, відповідно до якої надання державних стипендій і пільг студентам забезпечує держава. Статтею 22 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи гарантуються та не можуть бути скасовані.

Профспілка, висловлюючи глибоке занепокоєння, просить вжити заходів для недопущення реалізації окреслених Міністерством фінансів України заходів і рекомендацій, що призведе до погіршення не лише соціальних та трудових прав працівників освіти, а й стану галузі освіти загалом.

Такі ж листи було надіслано до Міністерства освіти і науки України та Федерації профспілок України.

Завантажити лист Мінфіну

Завантажити лист ЦК Профспілки

Інформує прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *