Студент Омер Хасомероглу зі шведського інституту дизайну міста Умео останні кілька місяців працював над вельми незвичайним проектом, метою якого було створення робота з переробки бетону, про це повідомляється на сайті ВІКНА.

Молодому креативнику вдалося досягти приголомшливих результатів, і нещодавно він опублікував на своєму сайті концепт машини (дизайн, креслення тощо). За словами Омера, головним завданням робота є переробка бетону. Робот здатний відокремлювати його від арматури та іншого сміття, причому робиться це все просто на місці!

Мій робот може швидко і ефективно розбирати бетонні конструкції. Здебільшого такі роботи потрібні через велику кількість пилюки та іншого будівельного сміття. Однак, якщо задіяти спеціальні насадки, які зрізатимуть і подрібнюватимуть бетон за допомогою струменів води, що випускаються під великим тиском, то всього цього можна буде уникнути, а всі відходи можна використовувати повторно. У сучасному світі це особливо актуально”, — вважає шведський студент.

Сьогодні на будівництвах для переробки бетону використовуються важкі машини, що помітно поступаються в ефективності розробленому шведським студентом роботу. Вони не тільки споживають значно більше електроенергії, а й і працюють надзвичайно гучно і з порохом.

ero-concrete-recycling-robot-01

Я вважаю, що сучасним машинам потрібно занадто багато часу, щоб відокремити бетон від металу. Створений мною робот виконує аналогічну роботу значно швидше, при цьому кількість пилу буде мінімальною. А найголовніше, що переробка буде абсолютно безвідходною, тобто навіть пил і іржу, отриману в результаті роботи робота, можна буде використовувати повторно!” — розповідає про особливості своєї дивовижної машини Омер Хасомероглу.

Цікаво, що роботою студента вже зацікавилося кілька найбільших компаній, що займаються виробництвом будівельної техніки. Можливо, вже в найближчі дні Омер досягне згоди з однією з них і тоді в недалекому майбутньому переробка бетону вийде на абсолютно новий рівень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *