Місто Вроцлав організовує мовні курси для іноземців. Крім того, у вроцлавських школах з’являться класи, де викладання вестимуть українською мовою. Ці заходи – відповідь міської влади на зростання кількості іноземців, здебільшого українців, яких останнім часом у Вроцлаві поселяється дедалі більше.

«Найбільшою групою іноземців у Вроцлаві є українці, і саме на них насамперед були спрямовані міські програми підтримки», – сказав Рафал Дуткевич, президент Вроцлава.

Курси польської мови для іноземців починаються у вересні. В проекті беруть участь близько 80 установ. Це, для прикладу, бібліотеки, неурядові організації, будинки культури, церкви і релігійні об’єднання. Весь проект координуватиме Вроцлавський центр інтеграції, а навчання проводитимуть близько 200 добровольців, хоча цілком можливо, що охочих навчати буде більше.

«Навчання проходитиме в тандемі доброволець-іноземець, це будуть практичні заняття, наприклад, у магазині або в установі», – каже Яцек Сутрик, директор департаменту з соціальних питань в Управлінні міста Вроцлава.

Нижньосілезське бюро праці видало цьогоріч громадянам України 40 тисяч дозволів на роботу, і більшість живе і працює у Вроцлаві. Багато українців приїжджають сюди з дітьми, дедалі більша кількість яких відвідує вроцлавські дитячі садки і школи. Це вони здебільшого користуються двома додатковими годинами польської мови в початкових школах.

Щоб задовольнити найчисленнішу національну меншість у Вроцлаві, з вересня цього року в окремих школах можна буде більш широко вивчати українську мову, історію та культуру України.

«Якщо процес поселення українців у Вроцлаві триватиме, що цілком добре для міста, ми хотіли б, щоб українці відчували, що у Вроцлаві їхні діти можуть залишатися на зв’язку з культурою своєї країни», – сказав президент Вроцлава.

У вроцлавських початкових школах навчається 269 дітей-іноземців, серед яких переважна більшість – діти з України.

Інформує прес-служба Львівської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *