За оперативними даними регіональних органів управління освітою на 1 серпня 2016 року по Україні створено 10, 5 тисячі додаткових місць для дітей дошкільного віку, до кінця 2016 року планується збільшити цей показник до 25 тисяч. Про це 18 серпня 2016 року повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час педагогічної конференції, присвяченої підготовці до нового навчального року.

За кількістю створених місць у дошкільних навчальних закладах лідирують місто Київ та Львівська область, де створено понад 1272 і 1260 додаткових місць, відповідно.

Водночас Лілія Гриневич наголосила, що у великих містах потреба в додаткових місцях одна із найгостріших, особливо для дітей дворічного віку.

На сьогодні лише 74 % дітей віком від 3 до 5 років охоплені дошкільною освітою. Найкраща ситуація у Хмельницькій, Черкаській і Сумській областях – 93%. Найгірша – в Івано-Франківській області (59%) та на Одещині (69,4%)».

«Міністерством розроблений проект змін до Закону «Про дошкільну освіту», що розширить палітру форм власності дошкільних навчальних закладів і допоможе диверсифікувати мережу садочків», –  повідомила Лілія Гриневич.

Цього року оновлено санітарний регламент, що сприятиме розвитку мережі приватних і корпоративних дитсадків.

«Місцеві органи влади повинні звернути увагу на ті можливості, що з`явилися в них для створення дієвих механізмів для розвинення мережі закладів дошкільної освіти різних форм власності», – наголосив перший віце-прем`єр міністр України Степан Кубів.

Довідково:  Збільшення місць в дошкільних навчальних закладах відбувається як за рахунок створення додаткових місць у функціонуючих дошкільних навчальних закладах, так і за рахунок введення в експлуатацію новобудов і відновлення діяльності закладів, що використовуються не за призначенням.

Загалом цьогоріч в Україні побудовано 5 нових дошкільних навчальних закладів: по 1 ДНЗ – у Волинській, Івано-Франківській, Полтавській, Сумській областях та в місті Києві.

Інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *