Наразі українські області звітують про 142 готові до роботи опорні школи. Лідерами за їх кількістю є Кіровоградська, Київська, Вінницька, Дніпропетровська та Тернопільська області. Про це вчора, 18 серпня 2016 року, під час педагогічної конференції в Будинку Уряду розказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що опорні школи – один із пріоритетів для МОН, адже вони дають змогу забезпечити кращий доступ до якісної освіти дітям із сільської місцевості.

Таким чином, початкова школа  залишиться біля дому, а учні середньої школи  підвозитимуться до опорних шкіл, де працюють кращі вчителі та є потрібне для навчання обладнання.

Створення мережі опорних шкіл можливе лише за умови якісної організації підвезення дітей, що передбачає наявність шкільних автобусів і відремонтованих доріг.

«Уряд виділив 600 млн на шкільні автобуси. При цьому, для порівняння, з місцевих бюджетів на ці цілі передбачено приблизно 347,8 млн гривень. Спершу була постанова, що передбачала фінансування закупівлі автобусів 50 % на 50 %, потім пішли на поступки і зробили 70 % на 30 %. Проте цей потенціал на місцях досі не використаний», – наголосила Лілія Гриневич.

Міністр зазначила, що органи місцевого самоврядування в результаті децентралізації отримали додаткові кошти – лише з 1 січня по 1 липня 2016 року  вони збільшили власні бюджетні надходження на 23 млрд, порівняно з минулим роком.

Загалом у розпорядженні опорних шкіл наразі знаходиться 172 автобуси,  з них у попередні роки закупили 42 автобуси, а цього року на місцях придбали ще 130.

«Зараз закуплено 130 автобусів для опорних шкіл, як повітря потрібні ще 152», – пояснює очільниця МОН.

«Я хочу наголосити, що не менш важливим для нас є синхронізувати ремонт доріг із маршрутами з підвезення дітей до опорних шкіл. За нашими підрахунками, треба відремонтувати ще 2,5 тис. кілометрів доріг, якими підвозитимуть найбільшу кількість учнів», – зазначила Лілія Гриневич.

Довідково: cтворення мережі опорних шкіл є одним із пріоритетів Плану діяльності Уряду, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 травня № 418. Уряд виділив 200 млн грн для покращення матеріально-технічної бази опорних шкіл, а також 600 млн грн на придбання автобусів на засадах співфінансування з місцевими органами влади.

За інформацією прес-служби МОН України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *