Заступник міністра Борис Жебровський зустрівся з Першим секретарем з питань культури та зв’язків з громадськістю Посольства Королівства Іспанії в Україні Оріолом Ескаласом Нойа та консультантом з питань освіти Нурією Домінгес де Мора.

Під час зустрічі сторони обговорили проект Меморандуму про порозуміння у сфері середньої освіти між Міністерством освіти, культури та спорту Іспанії та Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України — вирішили актуальні питання та врахували пропозиції обох сторін. Заступник міністра засвідчив зацікавленість України в розвитку співпраці у сфері освіти, особливо у покращенні вивчення іноземних мов та сприянні багатомовності як фактору культурного збагачення особи, а також міжкультурного діалогу, європейської мобільності та конкурентоспроможності.

«Підписання такого Меморандуму дуже вчасне і доречне, а використання в основному положенні вдалого, толерантного слова «пропонують» (міністерства лише пропонують одне одному певні положення) говорить про те, що стосунки між міністерствами двох країн постійно оновлюватимуться, матимуть живий і цікавий характер, відносини будуть налаштовані на позитивний розвиток освіти обох країн», — зазначив Борис Жебровський.

Під час зустрічі директор Міжнародної української школи Людмила Іванова розповіла про досвід роботи в Іспанії, зазначила, що 835 дітей мають змогу одночасно навчатися в іспанських школах і українських недільних школах, отримуючи після завершення навчання атестати обох країн, що, по-перше, дає можливість українським дітям жити разом із батьками, які працюють в Іспанії, а по-друге, продовжити навчання в рідній країні. Маючи нагоду, директор висловила щиру вдячність працівникам посольства та консульства Іспанії за підтримку і сприяння діяльності Міжнародної української школи і сподівання на подальшу співпрацю.

В свою чергу пані Нурія поділилася своїми враженнями від відвідин найкращих шкіл Києва з поглибленим вивченням іспанської мови, розповіла про мрію відкрити в місті іспанську бібліотеку, поділилася досвідом роботи спеціальних шкіл для іспанських дітей, які живуть за кордоном.

Результатом переговорів стала пропозиція Бориса Жебровського організувати на базі київської спеціалізованої школи № 64 з поглибленим вивчення іспанської мови пілотний проект, який дасть змогу українським учням вивчати іспанську культуру, географію і літературу іспанською мовою, а іспанським – українською, і після закінчення навчання за спеціальною програмою отримати державні документи про освіту обох країн.

Також ухвалено рішення про створення українсько-іспанської робочої групи для організації спільної навчальної програми.

 За інформацією прес-центру МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *