20 серпня в Українському домі були названі та нагороджені переможці міжнародного конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном». Нагороди та дипломи 14 лауреатам вручила міністр освіти і науки України Лілії Гриневич.

У номінації «Учитель початкової школи» І місце посіла Яніна Виговська (м. Едмонтон, Канада), ІІ місце – Ніна Хаген (м. Осло, Норвегія) та ІІІ місце – Нарциса Греченюк (с. Вишавська Долина, Румунія).

У номінації «Учитель загальної середньої школи» І місце посіла Іраїда Корній (м. Бендери, Молдова), ІІ місцеКатерина Грудко (м. Бендери, Молдова), ІІІ місце Наталія Ланецька (м. Рибниця, Молдова).

«Плекати мову в іншомовному середовищі – це дуже важка справа. Тому ми надзвичайно цінуємо зусилля тих учителів і тих людей, які допомагають учителям у плеканні мови, у навчанні наших закордонних українців. Ця робота є ключовою, оскільки саме навколо неї і будується національна ідентичність наших дітей за кордоном», – звернулася до учасників та переможців конкурсу міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Співорганізатори конкурсу з Української Всесвітньої Координаційної Ради відзначили, що такі конкурси мають стати частиною більш системної програми розвитку та підтримки українського шкільництва за кордоном.

«Це вже другий конкурс і ця робота має бути продовжена та інтенсифікована. Ми переконані, що для подальшого розвитку освітніх ініціатив у діаспорі та підвищення їх ефективності Україні треба прийняти спеціальну урядову програму із розвитку українського шкільництва за кордоном», – наголосив Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний.

Усього в конкурсі взяли участь 107 вчителів. До другого (підсумкового етапу) пройшли 14 вчителів із 4 країн – Норвегії, Канади, Румунії та Молдови. 5 вчителів у фіналі змагалися за звання кращих вчителів у номінації «Учитель початкової школи» та 9 вчителів у номінації «Учитель загальної середньої школи».

Основними критеріями оцінювання конкурсантів були: методична грамотність, креативність, народознавчий аспект, результативність учителя, використання інформаційно-комунікаційних технологій.

Довідково: Міжнародний конкурс «Найкращий учитель української мови за кордоном» був започаткований у 2014 році і проводиться щорічно з 9 листопада до 24 серпня у два етапи (регіональний та підсумковий). Вчителі, які викладають українську мову за кордоном, змагаються у двох номінаціях – «Учитель початкової школи» та «Учитель загальної середньої школи». Метою конкурсу є піднесення престижу української мови, розвиток українського шкільництва за кордоном та удосконалення фахової майстерності вчителя української мови за кордоном. Організаторами конкурсу є Українська Всесвітня Координаційна Рада та Міністерство освіти і науки України.
Завантажити наказ Міністерства освіти і науки України щодо нагородження.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *