25 серпня 2016 року в рамках Всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (SmartKids) відбувся круглий стіл «Впровадження електронних освітніх ресурсів в систему початкової школи».

Захід проходив за участі провідних фахівців Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, ТОВ «Видавництво «Розумники» та педагогічних колективів експериментальних майданчиків, які працювали над реалізацією ІІ етапу дослідно-експериментальної роботи.

Про результати впровадження «SmartKids» у початковій школі доповіла Світлана Литвинова, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, науковий керівник проекту. Вона зазначила, що в проекті реалізується не тільки дитиноцентриський, а й компетентнісний підходи. Саме електронні освітні ігрові ресурси дають вчителю початкових класів можливість застосувати компетентнісні завдання на кожному уроці, що дало позитивні результати та сприяло подальшому розширенню експерименту.

Олександр Кохан, директор ТОВ «Видавництво «Розумники», розповів про перспективи розвитку експерименту у 2016-2017 навчальному році та навів статистику щодо прогнозованої кількості нових навчальних закладів, які хотіли б долучитися до проекту.

«Важливим у проведенні будь-якої дослідно-експериментальної роботи є інтеграція новітніх технологій в освітній процес і моніторинг впровадження, що дає можливість виокремити ті напрями використання комп’ютерної техніки в початкових класах, які зручні учням, вигідні батькам та результативні для вчителя», – зазначила Вікторія Косик, начальник відділу цифрової освіти, фінансової грамотності та навичок підприємництва Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Олег Китайцев і Наталія Перегуда, завідувачі секторів відділу цифрової освіти, фінансової грамотності та навичок підприємництва ІМЗО, у своїх виступах наголосили на тому, що електронні освітні ресурси є невід’ємною складовою сучасного освітньо-розвивального середовища початкової школи, атрибутом навчального процесу, що потребує наявності педагогічно й науково виважених методик їх використання.

Оксана Мельник, асистент наукового керівника проекту, презентувала методичні рекомендації щодо використання технологій «SmartKids» у початковій школі.

Під час заходу було обговорено питання щодо методичної підтримки вчителів-учасників проекту, розвитку та розширення проекту в 2016-2017 навчальному році.

Повідомляє прес-служба Інституту модернізації змісту освіти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *