Українка Наталія Гуран створила програму, яка запобігатиме підробці медпрепаратів. За допомогою нового мобільного додатка можна за хвилину перевірити, чи якісні ліки.

«Від вживання фальшивих ліків щороку у світі помирають 700 тисяч людей. Одна з найнебезпечніших хвороб в Україні – туберкульоз. У більшості летальних випадків винні саме неякісні піґулки. Це і стало основною мотивацією для створення стартапу», – стверджує засновниця проекту.

За її словами, найчастіше шахраї наживаються на піґулках від головного болю, знеболювальних, вітамінах і гормональних препаратах.

«Програма видає, що реєстраційне посвідчення дійсне, але є заборонені серії. Людина має перевірити, що щойно придбана серія не є заборонена. Вона на упаковці переглядає серію і звіряє, вона якісна чи заборонена», – пояснює Гуран.

225523045_103973_5275966329620374422

У додатку програми можна переглянути всі копії розпоряджень Держслужби з лікарських препаратів щодо тимчасової або постійної заборони. Мобільний додаток діє за допомогою реєстру Міністерства охорони здоров’я. Зараз у програмі зареєстровано майже 13 тисяч лікарських засобів. База мобільного додатка «Ліки контроль» поповнюється двічі на добу.

У планах розробників залучити до бази якнайбільше державних реєстрів за допомогою Міністерства охорони здоров’я.

Про це повідомляє likicontrol.com.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *