У Національному університеті “Львівська політехніка” успішно завершилася вступна кампанія. Дружню і згуртовану політехнічну родину поповнили 9,5 тисячі студентів, серед яких 4 тисячі навчатимуться на магістрів і спеціалістів, стільки ж освоюватимуть програму бакалаврату, а 1500 студентів прийшли в університет  із коледжів.

Радує, що серед поповнення – велика когорта золотих і срібних медалістів,  переможців всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад. За підсумками вступу-2016 Львівська політехніка увійшла до чільної трійки найкращих вітчизняних ВНЗ за кількістю поданих заяв й отримала найбільшу кількість додаткових місць держзамовлення. Коштом державного бюджету на денній формі  цьогоріч навчатимуться майже 2400 першокурсників.

Але вступне напруження не спадає: адже першокурсники нині “штурмують” студмістечко університету. Тут розташовані 13 комфортабельних гуртожитків, є різноманітні допоміжні споруди, спортивні майданчики,  клуб, поліклініка, магазини, інші об’єкти інфраструктури.  Загалом тут проживає 8,5 тисячі студентів, а це населення невеликого райцентру.

Упродовж літніх канікул у гуртожитках тривали інтенсивні ремонтні роботи. Полагоджені десятки санвузлів, кухні та душові кабіни сяють білосніжними кахлями. Відновили також понівечені сходи, що пролягли прилеглим парком і ведуть до студмістечка.  Тільки на будівельні матеріали витратили майже 200 тисяч гривень. Чимало зроблено власними силами, адже є своя  будівельна бригада, аварійно-ремонтна служба, у штаті чимало сантехніків та електриків.

На жаль, доводиться констатувати, що і цього року студенти відчуватимуть  брак місць для поселення. Причина зростання попиту на гуртожитки — вартість оренди житла у приватному секторі, де щомісяця доводиться платити від 1 тисячі до 2 тисяч гривень. Натомість у гуртожитках Львівської політехніки вартість проживання становить лише 350 гривень.

Традиційно першими житло в гуртожитках отримали  діти-сироти, діти-інваліди та діти ліквідаторів аварії на ЧАЕС і деяких категорій шахтарів. Останнім часом додалися учасники бойових дій в зоні АТО та їхні діти, а також переміщені особи з тимчасово окупованих територій.

Ми попросили проректора з навчально-виробничої роботи “Львівської політехніки” Володимира Крайовського розповісти про перспективи розвитку студентського містечка, як вирішуватимуть проблему перенаселення гуртожитків і створення додаткових місць в умовах непростої ситуації з фінансуванням вищої освіти.

200px-Krajvskiy (1)Почну з найважливішого. Як відомо, нещодавно наш університет серед семи вищих навчальних закладів України виграв конкурс енергоощадного проекту Європейського інвестиційного банку. На запит ректора “Львівської політехніки” професора Юрія Бобала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підтвердила, що 2017 року розпочнеться його реалізація.  Під це фінансування підпадають 9 наших гуртожитків. Йдеться, зокрема, про  заміну систем опалення, вентиляції,  вікон, утеплення горищ і фасадів тощо.  Звісно, нині найбільша проблема студмістечка – це брак місць для проживання. Один зі шляхів вирішення її — добудова  додаткових поверхів там, де є пласкі дахи. Окрім того, плануємо спорудити ще один гуртожиток. Нині  в умовах гострого дефіциту місць у гуртожитках важко домогтися стовідсоткової справедливості  в наданні житла студентам. За таких умов, вважаю, найдоцільніше запровадити публічну електронну систему поселення у гуртожитки. Тоді кожен може побачити, кого, коли і куди поселили”, – розповідає Володимир Ярославович.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *