Новий корпус, у якому навчатимуться педагоги, психологи, соціальні працівники та студенти чотирьох кафедр Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук, відкрили днями в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

«Чи може бути щось приємніше, ніж в цей час показати усій Україні, що ми відкриваємо нові корпуси в університеті – це щось подібне на військовий парад. Слава всім тим, хто долучився до того, щоб зараз показати, що освіта в нашій державі залишається важливою», – наголосила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка долучилась до урочистого відкриття.

jaz7670-30.08.2016

Зараз навчальний корпус успішно добудований і готовий приймати студентів і співробітників університету. Туди переїжджає факультет педагогіки, психології та соціальної роботи (який раніше знаходився у двох окремих взаємно віддалених корпусах), а також чотири кафедри Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук.

«У цьому корпусі отримали гарні приміщення кафедри інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук, більшість кафедр яких розташовані в сусідньому 9 корпусі. Територіальна розділеність інституту не сприяла взаємній науковій і освітній інтеграції кафедр, наукових тем та освітніх програм. Сподіваюся, що інтеграція, якої нарешті вдалося досягнути сьогодні, сприятиме якості підготовки сучасних інженерних кадрів», – відзначив ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степан Мельничук.

Будівля, перший і другий поверхи якої до відкриття нового корпусу використовувалися університетськими кафедрами, буде переобладнана на студентський гуртожиток.

Довідково: У 1991 році Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича розпочато будівництво дослідно-експериментального корпусу, що було зумовлено великими замовленнями військово-промислового комплексу для фізичного факультету університету. У 1998 році будівництво було призупинене через відсутність належного фінансування.

jaz7475-30.08.2016.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a9124

Лише впродовж 2003-2005 років університет за власні кошти завершив будівельні роботи та здав в експлуатацію двоповерхову частину корпусу, де згодом розмістилися окремі кафедри фізичного факультету (нині Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук) і факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва.

У зв’язку зі зміною цільового призначення, ректоратом було прийняте рішення перепрофілювати шестиповерхову частину будівлі із дослідно-експериментального корпусу на навчально-лабораторний. У 2007 році Державним інститутом з проектування навчальних закладів «Укрдіпроуз» (м. Харків) виконано коригування проектно-кошторисної документації щодо завершення шестиповерхової частини і розпочато її будівництво – будівництво було завершено. 30 серпня відбулося відкриття цього корпусу.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *