У селі Гусаковому Звенигородського району Черкаської області районна рада вирішила закрити школу. Там навчалося 30 дітей. Однак 1 вересня жоден учень не поїхав до Звенигородки, де вони мали б навчатися, а всі дружно прийшли до закритої школи. Разом із ними прийшли й учителі. Провели лінійку і розпочали навчальний процес. Шкільний автобус залишився порожнім. Про це повідомляють Вісті Черкащини.

Учора автобус був без номерних знаків, – каже директорка школи Віра Харченко. – Діти відмовилися туди сідати. Сьогодні вже був із номерами. Двічі приїздила начальник відділу освіти Звенигородської РДА Лариса Кочерга. Агітувала їздити до інших шкіл. Батьки дітей відмовилися. Мені Кочерга сказала, що я звільнена й не маю права проводити навчальний процес. У серпні батьки подали до суду на районну раду за незаконну реорганізацію. Якщо виграємо, нам заплатять зарплату. А поки що працюємо на свій страх і ризик“.

Голова Звенигородської РДА Василь Довбуш каже, що питання вирішиться найближчими днями. “Вважаю, що це якесь баловство. Батьки думають, що це гра. Вони попереджені про неналежне виконання своїх обов’язків. Ми створили дітям усі умови. Знайшли школи, надали автобус. Не можна ставити майбутнє своїх дітей від амбіцій декількох учителів“.

Начальник районного відділу освіти Лариса Кочерга побоюється, що з дітьми може щось трапитися. “За законом школа несе відповідальність за життя і здоров’я дітей. Батьки не розуміють, що звільнені вчителі ні за що не відповідають. Ми їх попередили“.

Нагадаємо, що депутати Звенигородської районної ради вирішили реорганізувати кілька шкіл, зокрема й школу в Гусаковому. В селі залишили початкові класи. Пояснювали це браком коштів. Вчителів звільнили, а дітей вирішили возити автобусом до інших шкіл.

280720161302580649765

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *