Упродовж 5 – 9 вересня Львівський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводитиме навчання для кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА із посиланням на Службу у справах дітей. 

За словами начальника служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимира Лиса, під час навчання кандидати із Буського, Мостиського, Яворівського, Радехівського районів, міст Львова, Трускавця, Борислава і Червонограда отримають актуальну інформацію, щодо прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, опікунів та піклувальників.

Із кандидатами працюватимуть досвідчені регіональні  тренери – соціальний педагог та психолог. У ході навчання тренери розкривають кандидатам такі теми, як функції сім’ї та особливості їх забезпечення, розуміння ролі батька та матері, методи виховання та їх практичне застосування, типові помилки виховання, потреби дітей та шляхи їх задоволення, етапи психологічного розвитку дитини, особливості спілкування батьків і дітей, розвиток дисципліни та покращення поведінки, неефективні та ефективні стратегії дисциплінування тощо.

“Навчання дає можливість не лише виважено оцінити власний потенціал щодо виховання прийомної дитини, а й дізнатися про проблеми, які можуть виникнути в родині, разом шукати шляхи їх вирішення”, – зазначив Володимир Лис.

У навчанні бере участь 21 особа, з них 4 сім’ї та 1 особа – кандидати у прийомні батьки, 1 сім’я – кандидати в усиновлювачі та 10 потенційних опікунів, які мають намір взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.

Довідково

Станом на 01.08.2016 р. у Львівській області функціонують 100 прийомних сімей, у яких виховується 154 дитини, та 32 дитячі будинки сімейного типу, у яких виховується 226 дітей-вихованців. Окрім того, на території Львівської області розташовані 2 дитячі будинки сімейного типу, в них виховується 14 дітей, які переїхали із зони АТО та окупованих територій. Усі прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу перебувають під соціальним супроводженням ЦСССДМ Львівської області. Відповідно до нормативно-розпорядчих документів, прийомні батьки та батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу кожні два роки проходять відповідні навчання з метою підвищення кваліфікації, які організовує Львівський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *