«Ломоносова» перевершить суперкомп'ютер потужністю в 10 петафлопс - 1Наприкінці 2012 року в Міжвідомчому суперкомп’ютерному центрі Російської академії наук (МСЦ РАН) буде запущено першу чергу суперкомп’ютера, що після закінчення будівництва стане найпотужнішим у Росії, потіснивши з першого місця систему «Ломоносов».

За словами заступника директора МСЦ РАН Бориса Шабанова, у рамках запуску першої черги суперкомп’ютера запрацюють дві стійки сумарною продуктивністю 2 петафлопс, чого вже буде досить для подолання результату «Ломоносова». Фінальна версія системи, загальна вартість якої оцінюється в 2 млрд рублів, буде нараховувати 54 стійки загальною продуктивністю не менше 10 петафлопс.

«Наступає ера 10-петафлопсних машин. Ми освоюємо ці технології, переходимо на них. Наше завдання до кінця року зробити дві перші стійки, після цього технологія дасть змогу протягом наступного року за наявності достатніх капвкладень довести продуктивність до 10 петафлопс», Борис Шабанов.

Нагадаємо, що у світовому рейтингу суперкомп’ютерів Топ-500, система «Ломоносов» посідає 22 місце. Крім неї до рейтингу увійшли ще чотири російських суперкомп’ютери. Один із них перебуває в МCЦ РАН, інший – у Південно-Уральському державному університеті, а ще два – у Курчатовському інституті. Лідером уважається американська система Sequoia з потужністю у 16,32 петафлопс.

За матеріалами ht.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *