6 вересня 2016 року в професійно-технічному навчальному закладі «Броварський професійний ліцей» (м. Бровари, Київська область) відбулося відкриття нового міжрегіонального навчально-практичного центру з підготовки фахівців у сфері санітарних технологій.

Цей центр створено завдяки співпраці Міністерства освіти і науки України та Швейцарського бюро співробітництва, а також швейцарської компанії Geberit International Sales AG.

«Для якісного навчання кваліфікованого робітника необхідні три компоненти: по-перше – майстри, які знаються на новітніх технологіях, по-друге – сучасне устаткування, на якому будуть навчатися учні. По-третє – витратні матеріали, що використовуватимуться під час навчання. І все це ми маємо завдяки україно-швейцарському проекту державно-приватного партнерства», – зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Заступник міністра також повідомив, що такі центри створено в Рівненській Чернігівській, Полтавській, Дніпропетровській та Одеській областях. «Понад два мільйони гривень вкладено в кожне з училищ на створення навчально-практичного центру. Подібні центри піднімуть престижність робітничої професії, адже готуватимуть якісних фахівців, які матимуть попит на ринку праці», – наголосив Павло Хобзей.

Директор Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва Хольгер Тауш акцентував на важливості розвитку державно-приватного партнерства в професійній освіті та впровадження такого досвіду в Україні.

«Ми впроваджуємо в Україні модель партнерства з приватним сектором – компанією Geberit. Завдяки поєднанню фінансування від народу Швейцарії та приватної компанії досягається позитивний результат. У Швейцарії в цьому напрямі є доволі багатий та успішний досвід, який можна адаптувати в українській професійній освіті», – наголосив Хольгер Тауш.

За словами директора ліцею Миколи Ладана, ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей» – єдиний навчальний заклад серед ПТНЗ Київської області, що здійснює підготовку за професією «монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

vidkrittya-czentru-06092016-3

Броварський професійно-технічний заклад має 35-річну історію. За цей час навчальним закладом підготовлено близько 12 тисяч кваліфікованих робітників, 9 тисяч із них отримали кваліфікацію з двох і більше професій. У цьому закладі разом зі здобуттям робітничої кваліфікації випускники мають можливість здобути повну загальну середню освіту. Сьогодні професійно-технічний заклад здійснює підготовку робітничих кадрів за напрямами: будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи; електротехнічне виробництво; професії громадського харчування; автомобільний транспорт.

Довідково: Міністерство освіти і науки України, Швейцарська Конфедерація, представлена Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва, і компанія «Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ» співпрацюють у рамках Меморандуму щодо проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні». Geberit International Sales AG – швейцарська компанія, яка на європейському ринку є лідером у санітарних технологіях і має власний підрозділ в Україні.

Загальний бюджет цього проекту становить 472 тис. швейцарських франків (400 тис. франків – за рахунок швейцарського уряду, 72 тис. франків – внесок компанії  Geberit International Sales AG).

У проекті беруть участь шість українських професійно-технічних закладів України: державний професійно-технічний навчальний заклад «Броварський професійний ліцей», Дніпропетровське вище професійне училище будівництва, державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти», державний навчальний заклад «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище ім. С. Бірюзова», Вище професійне училище № 22 м. Сарни (Ровенська область), Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту.

Виконавцем проекту з української сторони став ресурсний центр ГУРТ – добре відомий експертно-консультаційний центр у сфері програмного та проектного менеджменту.

Інформує прес-служба МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *